Čo si treba pri výbere vodovodnej batérie všímať predovšetkým?

13.09.2021, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Vodovodná batéria patrí medzi hlavné komponenty kúpeľne. Nielenže má dôležitú funkčnú úlohu, ale často je aj atraktívnym dizajnovým kúskom. Viete, na čo netreba zabúdať, keď si ju vyberáte?

Vodovodná batéria je hlavnou doplnkovou časťou ku kúpeľňovému umývadlu a plní dôležitú funkciu. To však neznamená, že by nemala ladiť s celkovým dizajnom vašej kúpeľne, ktorý si okrem iného môžete vytvoriť aj takým doplnkom, ako sú kúpeľňové predložky.

Shutterstock_390913339-1-X.jpg

Na to, aby ste sa vedeli správne rozhodnúť, je však potrebné poznať viac ako len rozmer batérie, hoci aj ten je mimoriadne dôležitý. Z pohľadu dizajnu sa pri vodovodnej batérii riaďte tvarom umývadla a vašimi preferenciami v tom, či obľubujete skôr hranaté, alebo zaoblené batérie.


Rozmer batérie

Veľkosť batérie sme už letmo spomenuli, no ide o skutočne dôležitý parameter. Pri rozmeroch by ste si okrem výšky mali všímať aj dĺžku výtokovej časti a uhol, pod ktorým bude voda vytekať. Práve na základe toho budete vedieť, či je vaša batéria na umývanie príliš krátka, alebo, naopak, pridlhá.


Typ batérie

Dôležitou otázkou, na ktorú si pri výbere batérie musíte odpovedať, je aj jej typ. V súčasnosti sa bežne stretávame s klasickými vodovodnými batériami pripevnými k umývadlu. Čoraz viac sa však presadzujú aj tzv. nástenné či podomietkové vodovodné batérie, ktoré sú osadené priamo do steny nad umývadlom. Tento typ je dnes prítomný najmä v modernejších domácnostiach.


Nechajte si poradiť

V prípade, že stále necítite istotu či už vo výbere vodovodnej batérie alebo v dizajne kúpeľne, nechajte si poradiť v špecializovaných obchodoch, akým je Glast.sk. Nielenže tu dokážete kúpiť dizajnové kúsky od overených výrobcov, ktoré bežne inde nenájdete, ale taktiež vám poradia odborníci, ktorí sa svetu kúpeľní rozumejú.

Foto: k_o_n_d/Shutterstock.com

Podobné články