Dokonale ustlané lôžko s posteľnou plachtou pre dobrý spánok

26.10.2021, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Posteľ nie je pripravená ani ustlaná bez posteľnej plachty. Hlavnou a podstatnou funkciou plachty je, že je praktická a chráni matrac pred znečistením. Populárne sú aj elastické plachty na matrac s gumou. Vďaka možnosti uchytenia majú posteľné plachty jednoduché použitie a sú naozaj pevné.

Shutterstock_1136811749-plachta-1-X.jpg


Aký význam majú elastické plachty na matrac?

Hoci sú posteľné plachty menej viditeľné, keďže ich zakrýva posteľná bielizeň a perina, aj tak dokážu zaujať. Nezabudnite na estetickú funkciu, ktorá je dôležitá najmä pre ľudí, čo chcú upútať zariadením svojej spálne a výberom posteľnej bielizne. Moderné posteľné plachty sa zvyčajne zhotovujú z kvalitne spracovanej bavlny, ktorá značí kvalitu a dlhú trvácnosť.


Kde nájdu využitie elastické plachty?

Elastické plachty nemusíte vidieť len v hoteloch alebo iných ubytovacích zariadeniach a nemali by chýbať ani vo vašej spálni. Pevnosť a životnosť plachiet sa postará o dokonale upravenú posteľ a matrac. Elastické plachty na matrac s pružnými okrajmi možno využiť na pružinové a penové matrace. Vhodné sú pevné posteľné plachty, ktoré poslúžia počas celého roku.


Hlavné prednosti posteľných plachiet

  • Nemusíte sa báť odvážnejších farebných variantov, ktoré dodajú vašej spálni pestrosť.
  • Posteľné plachty by mali byť vyrobené z priedušného a trvácneho materiálu, ktorý neobsahuje žiadne umelé prísady.
  • Posteľné plachty majú využitie najmä počas letných a horúcich nocí.
  • V lete ich môžete použiť aj ako tenkú prikrývku.

Hoci pre vás môže byť ustlaná posteľ záhadou, vedzte, že s posteľnou plachtou sa vám bude lepšie zaspávať. Nielenže pôsobí esteticky a upravene, ale má dôležitú funkciu ochrany. Pri kúpe plachty uprednostňujte kvalitnú bavlnu, ktorá vám bude dlho slúžiť. Primárne je však vybrať takú tkaninu, aká bude spĺňať vaše nároky a potreby.

Foto: Papzi555/Shutterstock.com

Podobné články