Elegantná dizajnová inovácia: prvky, čo skvalitňujú a skrášľujú interiér

17.07.2023, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Dôraz na moderný a estetický interiérový dizajn sa neustále zvyšuje. Každý chce mať svoj domov predsa moderný a pritom plne funkčný. Tvorcovia preto ustavične vyvíjajú a prinášajú inovatívne materiály, ktoré skvalitňujú a skrášľujú bývanie bez toho, aby premena trvala pridlho či bola drahá.

Dvoma takýmito materiálmi, ktoré sa dnes držia na popredných priečkach v interiérovom dizajne, sú lamelové panely a perforované plechy. O ich prednostiach a dôležitých vlastnostiach si teraz niečo povieme.


WoodLam akustické a štýlové drevené lamely

Jedným z najnovších trendov v oblasti interiérového dizajnu sú drevené lamelové panely, ktoré predstavujú spojenie prírodných materiálov a moderných technológií.

Interier-dizajn-1-X.jpg

Takýto luxusný lamelový panel je vytvorený z prírodných drevených lamiel spoľahlivo a rovnomerne pripevnených na nosnú konštrukciu. Lamely môžu byť orientované horizontálne alebo vertikálne, v závislosti od požadovaného estetického efektu. Vďaka tomu poskytujú nekonečné možnosti dizajnu a sú ideálne pre rozličné typy interiérov – od domácností až po kancelárske priestory.

Štýl a elegancia nie je jediná výhoda tohto riešenia. To ďalšou je akustický efekt: dôvodom je, že drevené lamely dokážu absorbovať zvuk a vytvárajú tak príjemné a tiché prostredie. Práve preto sa často používajú v konferenčných miestnostiach, kanceláriách či školách, kde hluk znamená riziko.


Steelbro perforované plechy

Na druhej strane, Steelbro perforované plechy prinášajú do priestorov kus priemyselného šarmu. Sú vyrábané z rozličných druhov kovov, čo im dodáva vysokú pevnosť a dlhú životnosť.

Interier-dizajn-2-X.jpg

Tieto plechy sú účelné nielen z hľadiska estetiky, ale aj funkčnosti. Perforácie v plechu umožňujú priechod a zároveň poskytujú určitú mieru súkromia. To ich robí ideálne na použitie v exteriérovom aj interiérovom dizajne, kde môžu slúžiť ako elegantné prekážky, oddeľovacie panely alebo ako dekoratívne prvky.

Ďalšou výhodou perforovaných plechov je ich variabilita. Sú k dispozícii v rozmanitých tvaroch, veľkostiach a farbách, preto sa dajú ľahko prispôsobiť konkrétnym potrebám a špecifikám projektu.

Drevené lamelové panely a perforované plechy obohacujú moderný interiérový dizajn mnohými výhodami a možnosťami. Ich všestrannosť a funkčnosť v kombinácii s estetikou sa navyše hodia do rôznych priestorov a aplikácií. Očakáva sa preto, že tieto materiály budú v trendoch interiérového dizajnu naďalej dominovať a aj vám môžu priniesť očakávaný úžitok.

Foto: brizmaker/Shutterstock.com, MPFOTOPRODUCTO/Shutterstock.com

Podobné články