Kuchyňa je srdce domácnosti. Ako si ju zariadiť čo najlepšie?

06.10.2021, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Zariaďujete alebo si plánujete zariadiť novú kuchyňu? Mali by ste si najskôr premyslieť, aký štýl sa vám páči, aký máte priestor a koľko ste ochotní do novej kuchyne investovať. Poradíme vám.

Viete, aký tvar kuchynskej linky by ste chceli? Pri rozhodovaní berte do úvahy veľkosť miestnosti, rozvody vody a elektriny. Bude vám vyhovovať kuchyňa lineárna, paralelná, do tvaru L, U, G, J, s ostrovčekom či s barom? Všetky tieto detaily by ste si mali vopred zvážiť.

Kuchyne-Sanas-1-X.jpg


Kuchyňa na mieru znamená dokonalosť

Máte atypickú miestnosť? V tom prípade iste oceníte výrobu kuchyne na mieru. Viete, aké sú vaše možnosti, čo sa týka dizajnu, priestoru, veľkosti a materiálov? Masív je nestarnúca klasika, ktorú vyhľadávajú nároční zákazníci. Lamino je ako stvorené pre tých, čo chcú využiť výhody materiálov s výbornou povrchovou odolnosťou a so širokým výberom povrchových dekorov za prijateľnú cenu.

Veľmi obľúbené sú kuchynské linky využívajúce fóliu a lak, obľúbené sú aj dyhované kuchyne vytvorené kombináciou dreva a hladkých plôch. Sú lacnejším variantom ako kuchyne z masívu, sú však určené pre náročných zákazníkov.


Na čo nezabudnúť pri navrhovaní linky?

Pri plánovaní kuchyne si musíte premyslieť aj rozmery skriniek. Výhodou kuchyne na mieru sú atypické rozmery a tvary, ktoré kvalitná firma vyrobí, a tak sa netreba uspokojiť s kompromismi ako pri sektorových kuchyniach.

Kuchyne-Sanas-2-X.jpg

Nepodceňte ani voľbu šírky, hĺbky a výšky skriniek, tvar dvierok či zásuviek. Systém so zásuvkami je oveľa prehľadnejší a praktickejší ako policový variant. Vedeli ste, že i taký detail ako úchytky môže výrazne ovplyvniť výraz kuchyne? Modernému štýlu pristane aj otváranie bez madiel, pretože nič neruší minimalistický vzhľad linky.


Kuchynské stoličky ako podstatný detail

Ak ste si zvolili podobu linky, materiál i rozmiestnenie skriniek, nezabudnite ani na kuchynské stoličky. Na výber máte rozmanité verzie – od pestrej palety materiálov, cez rozličné tvary a výšky, po rôzne dizajny. Rozhodnite sa pre stoličky, čo budú dokonale zodpovedať vašim preferenciám, štýlu, v ktorom sa kuchyňa nesie, i vášmu vkusu.

Kuchyne-Sanas-stolicky--4-X.jpg

Foto: Sanas

Podobné články