Moderné kuchynské drezy ponúkajú maximálny komfort

14.02.2023, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Poznáte ten pocit, keď úspešne zmontujete kuchynský drez? Ten má spĺňať nároky aj na praktickú, aj na estetickú stránku, keďže drez je jednou z hlavných súčastí kuchynskej linky. Preto ani kritériá ako materiál, typ, hĺbka či umiestnenie nie sú vedľajšie.

Kuchynsky-drez-Shutterstock-1-X.jpg


Čo má spĺňať komfortný kuchynský drez

Nový kuchynský drez si treba obľúbiť už pri jeho zapustení do linky. Montáž si pritom vyžaduje minimálne zásahy do pôvodnej konštrukcie. Umožňuje dlhodobú životnosť a každodennú funkčnosť – chráni proti zatečeniu a zadržiavaniu drobných nečistôt.

Praktický kuchynský drez je v jednej línii s doskou. Pri inštalácii drezov sa možnosti rozšírili natoľko, že už presahujú "bežné" rozmery. Niektoré moderné modely tak úplne alebo čiastočne nahrádzajú časť pracovnej kuchynskej dosky.


Veľkolepý kuchynský drez má už vlastné meno

Pri komfortných drezoch sa určite neuspokojíme s tradičnými typmi a tvarmi. Tie veľkolepé poskytujú dvojdrezy s menšou časťou na odkvap. Samozrejme, nadštandardné účely spĺňajú aj jednodrezy s veľkou vaničkou v atraktívnom dizajne. Vyšším nárokom vyhovujú hranaté, oválne, ale aj moderné rohové drezy. Môžu, ale nemusia, disponovať plochou na odkvapkávanie.

Dôkazom toho sú aj atraktívne Franke drezy, ktoré síce pôsobia robustne, ale zachovávajú si ľahkosť a pevnosť. Už základný model má veľkú vaničku s hĺbkou 180 až 200 mm. Odkladacia plocha sa považuje za bežný štandard, nehovoriac o trvácnom a modernom kompozitnom, granitovom alebo klasickom nerezovom vyhotovení. Náš komfort neohrozujú ani obmedzeným spôsobom montáže. Vynikajú obojstrannými možnosťami a excentrickým ovládaním.

Foto: Fusionstudio/Shutterstock.com

Podobné články