Sedačky v štýle chesterfield ponúkajú luxus a dizajnovú variabilitu

26.09.2022, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Obývacie steny sa v modernom interiérovom dizajne zúžili neraz len na jednu skrinku pod TV, a tak úlohu dominánt obývačiek prevzali sedacie súpravy. Pri kúpe sedačky by ste si preto mali dať záležať nielen na jej praktickej stránke, ale aj na jej dizajne.

Shutterstock-sedacka-1-X.jpg


Hľadáte luxus? Chesterfield sedačky vás nesklamú

Ak chcete, aby túto dizajnovú, reprezentatívnu funkciu vaša sedacia súprava zvládla dokonale, vyberte si spomedzi štýlových luxusných sedačiek. Napríklad aj v štýle chesterfield. Tieto sedačky prinesú do vašej obývacej izby majestátnosť a luxusný vzhľad. Že neviete, o akých sedacích súpravách hovoríme?

Základnými dizajnovými prvkami chesterfield sedačiek sú mohutné zvinuté operadlá a opierky na ruky, ktoré sú spoločne v rovnakej výške. Zabudnúť nesmieme ani na hlboko vsadené dekoratívne gombíky. Sedacia časť sa skladá z vysokých a mäkkých vankúšov. Takáto sedačka stojí na tvarovaných nohách.


Dizajnovo sú variabilnejšie ako prv

A čo materiály a farby chesterfield sedačiek? V minulosti bolo prakticky pravidlom, že chesterfield sedačky boli čalúnené kvalitnou kožou hnedej farby (a jej rozličnými odtieňmi). To platilo aj o spomínaných tvarovaných nohách, ktoré sa zvykli vyrábať z masívu a väčšinou boli hnedej farby.

Hoci je koža stále dominantným materiálom pri sedačkách v štýle chesterfield, v súčasnosti sa používajú prakticky všetky materiály, aké sú bežné aj pri iných druhoch sedacích súprav. Ťažkú drevenú konštrukciu, známu z minulosti, takisto často nahrádzajú ľahšie materiály. Nohy už nie je problém nájsť aj kovové. Ani farby už nie sú obmedzené len na odtiene hnedej: svoju novú chesterfield sedačku môžete mať v rozmanitých farbách.

Na záver ešte jedna vlastnosť chesterfield sedačiek, ktorá je veľkou výhodou, ak hľadáte kus, čo sa dá umiestniť aj do priestoru, nielen k stene. Ich zadná strana je rovnako štýlová a luxusne vyzerajúca ako zvyšok sedačky.

Foto: Kiselev Andrey Valerevich / Shutterstock.com

Podobné články