Spálňa nie je len posteľ. Čo takto pridať závesy a toaletný stolík?

21.10.2022, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Hoci naprostú väčšinu času v spálni prespíme, neznamená to, že jej zariaďovanie musí byť obmedzené čisto na posteľ či nočné stolíky. Sú aj ďalšie prvky, ktoré sa do spálne náramne hodia.

Spalna-zavesy-1-X.jpg


Pekné závesy spravia divy

Začneme zdanlivou drobnosťou. Aké tienenie máte v spálni? Či už to budú žalúzie alebo rolety, čo takto ich doplniť ešte o pekné závesy? Dokážu kompletne zatieniť miestnosť, čo sa v spálni hodí, ak nechcete, aby vás ráno budili neodbytné slnečné lúče.

Táto funkčná stránka závesov však nie je jediným dôvodom, prečo sú závesy skvelou voľbou (aj) do spálne. Môžu byť aj výrazným dizajnovým prvkom, najmä ak stena s oknom pôsobí príliš fádne.

Ľahko sa tak stane, že vhodne zvolené závesy dokážu úplne zmeniť vzhľad spálne. K lepšiemu, ako inak. Jedným prvkom tak zlepšíte "funkčnosť" svojej spálne, konkrétne tienenia, a zároveň spálňu skrášlite po dizajnovej stránke.


Toaletný stolík môže byť váš obľúbený kúsok

Ďalším prvkom, ktorý je v prvom rade praktický, ale dokáže byť aj dizajnový a hodí sa predovšetkým do spálne, je toaletný stolík. No povedzte, dámy, nechceli by ste mať doma zákutie, ktoré bude patriť len vám?

Získate kútik, kde sa budete môcť upraviť bez toho, aby ste sa museli doťahovať o miesto v kúpeľni a niekto vám tam ustavične prekážal. S toaletným stolíkom získate navyše aj úložný priestor. Budete si doň môcť odložiť šperky, kozmetiku či ďalšie drobnosti.

Spálňa je pre toaletný stolík ideálne miesto, najmä ak v nej máte aj šatníkovú skriňu či vstup do samostatného šatníka. Budete si tak môcť v spálni pripraviť outfit a vizáž na celý deň. A taktiež na spánok sa môžete vďaka toaletnému stolíku pripraviť priamo v spálni, v blízkosti svojej pohodlnej postele.

Foto: voronaman/Shutterstock.com

Podobné články