Spríjemnite si a skrášlite svoju obývačku štýlovými doplnkami

29.09.2021, ABC-bývanie.sk | Interiéry, domácnosť

Vytvorenie harmonického a rodinného priestoru môže byť náročná úloha. Platí to najmä vtedy, ak sa vyhýbate pestrým farbám a zaujímavým kombináciám, ktoré prinesú do interiéru pozitívnu energiu a dobrú atmosféru.

Je veľa možností či tipov, ako oživiť chladnú, nudnú obývačku a zmeniť ju na ozajstný domov. Nie sú potrebné žiadne veľké zásahy, ako je dajme tomu maľovanie izby, stačí sa len pohrať so zariadením. Pokiaľ ide o detaily, nemusíte sa vyhýbať ani dekoráciám alebo závesným ozdobám. Výberom štýlového zariadenia dokážete aj s malou námahou zmeniť neútulnú obývačku na nepoznanie. Vkusne pôsobí aj nábytok v minimalistickom štýle, keďže ten miestnosť zosvetlí a zároveň si zachová čisté línie.


Charakter obývačky dotvára konferenčný stolík

Ďalšou úlohou pri zariaďovaní je vybrať správny konferenčný stolík, aký sa bude hodiť k ostatnému zariadeniu. Konferenčný stolík je súčasťou sedačky, preto by ste nemali zabúdať, že musia spolu ladiť, keďže dotvárajú charakter obývacej miestnosti.

Obyvacka-shutterstock_1451023706-1-X.jpg

Myslite aj na jeho funkčnosť, ktorá je dôležitá, potom sa sústreďte na vhodný dizajn a jeho detaily. Príliš vysoký alebo naopak, nízky konferenčný stolík môže pôsobiť neesteticky. Od toho, aký je stolík vysoký, závisí aj výška pohovky či sedacej súpravy, ktorú si vyberiete do svojej obývacej izby.

Pokiaľ ide o dizajn a vyhotovenie, pozornosť venujte predovšetkým tvaru. Vkusne pôsobí napríklad konferenčný stolík ako obdĺžnik alebo jednoduchý štvorec, ktorý znamenite pasuje aj k sedacej súprave. Výhodou je tiež úložný priestor, keďže tak budete mať miesto na ovládače, knihy, časopisy alebo spoločenské hry. Priestrannosť vám poskytne aj okrúhly konferenčný stolík, ktorý sa hodí skôr do väčších obývačiek. Ak máte v domácnosti malé deti, vyhýbajte sa ostrým hranám.


Priestor zmeníte výberom farieb

Farebné odtiene majú takisto vplyv na to, ako sa cítime. Pocit tepla a bezpečia dokážu vytvoriť teplé farebné odtiene. V miestnosti tak máte viac súkromia a intímnu atmosféru. Naopak, svetlé farby priestor zosvetlia a opticky zväčšia. Medzi populárne trendy patria aj rozličné kombinácie, ktoré sa spájajú s prírodou alebo s neutrálnou farebnou paletou. Obývacej izbe môžete dodať pocit pohodlia aj zemitými odtieňmi, čím aj zjemníte chladný priestor.

Obyvacka-shutterstock_1929872735-1-X.jpg


Závesné dekorácie

Dekorácie na steny sú populárne nielen v obývačke, ale aj v detských izbách alebo predsieni. Ak vás nenadchla predstava toho, že by ste si nad sedačku zavesili obraz, môžete porozmýšľať o moderných plagátoch. Vhodné sú napríklad plátna s prírodou alebo farebnými motívmi.

Ak patríte ku kreatívnym ľuďom, určite vás zaujme cool nástenný plagát s jednoduchou kresbou. Zarámované fotografie alebo kresby sa hodia do každej obývačky. Výber záleží na vašom osobnom vkuse, ktorý preferujete. Niekomu sa môžu viac páčiť jednoduché a neutrálne farby, niekto iný môže skôr oceniť výrazné kombinácie.

K priestoru na posedenie patria aj rozkladacie pohovky. Dlhé návštevy rodiny a priateľov volajú po modernom a pohodlnom priestore, ktorý zaplníte vkusnou pohovkou. Môžete ju využiť aj na prenocovanie návštevy alebo spríjemnenie voľného času, keď si chcete len tak sami oddýchnuť.

Moderná a štýlová obývacia izba je miesto, kde môžeme tráviť čas s našou rodinou alebo priateľmi. Ak sa chcete vyhnúť chladnému a strohému dojmu, doprajte jej dekoračné prvky, vďaka ktorým celý priestor skutočne vynikne. Zarámované kresby pôsobia tiež štýlovo a moderne. Ušetríte tak prípadné peniaze na rekonštrukciu a aj svoj čas.

Foto: Photographee.eu/Shutterstock.com, Followtheflow/Shutterstock.com

Podobné články