Svet bývania: interiérové trendy na jeseň 2021 majú čo ponúknuť

20.09.2021, Silvia Jáhnová | Interiéry, domácnosť

Rýchlejšie zapadajúce slnko a miernejšie teploty naznačujú, že sa blíži chladnejšie ročné obdobie. Nová sezóna "oblečie" naše príbytky do trendových farieb a materiálov, ktoré sa spájajú s prírodou. Tím odborníkov z Hornbachu popísal štyri interiérové trendy, pre sezónu jeseň/zima 2021.

"Interiérové trendy tohto roku sa opäť nesú v znamení rôznorodosti. V popredí sú stále prírodné materiály, ktoré každému príbytku dodajú pocit domáceho tepla. Jemné a tlmené tóny interiérových konceptov Come Over a Get Ready pohladia dušu všetkým milovníkom jednoduchosti. Odvážnejšie povahy sa môžu inšpirovať moderným štýlom The Dark Side, ktorý v sebe spája nevymierajúcu klasiku s modernou rafinovanosťou. Pre všetkých novátorov, ktorí nachádzajú krásu v netradičných a výrazných akcentoch, je ako stvorený eklektický štýl Express Yourself, ktorý je stelesnením individuálneho prístupu k dizajnu," hovorí Tadeáš Tenkl, odborník zo Sveta bývania v obchodnom reťazci Hornbach.

Hornbach-2021-trendy-8-X.jpg


Autentickosť v duchu Come Over

Prírodnosť materiálov je tu na prvom mieste. Teplé a zemité neutrálne tóny pomôžu vniesť do vášho domova pocit tepla a perfektne sa dopĺňajú s jutovými kobercami, dreveným nábytkom či vlnenými prikrývkami. Vďaka prepojeniu tradičných prvkov s modernými zamatovými textúrami je tento štýl autentický, no zároveň moderný. Úsporný koncept nabáda užívať si jednoduchosť, kvetinové vzory podnecujú hravosť a zábavu.

Hornbach-2021-trendy-1-X.jpg

Hornbach-2021-trendy-2-X.jpg

Hornbach-2021-trendy-3-X.jpg

 Prírodné materiály sú v koncepte Come Over na prvom mieste


 

Get Ready: zamatové teplo domova

S chladnejším počasím budeme tráviť viac času vo vnútri. Kombinácia dymovo ružovej a odtieňov bordó dodá interiéru príjemnú teplú atmosféru, ktorá vás pohltí. Geometrické akcenty s výraznou žltou či jemné kvetinové vzory vnesú do priestoru svieži nádych. Get Ready kladie dôraz na útulnosť dreva, a v kombinácii so svetlými tónmi vytvára príjemnú vzdušnú atmosféru, ktorá okúzli. Minimalistické a jednoduché tvary je možné vrstviť rozmanitými textúrami materiálov.

Hornbach-2021-trendy-4-X.jpg

Hornbach-2021-trendy-5-X.jpg   Hornbach-2021-trendy-6-X.jpg

Hornbach-2021-trendy-7-X.jpg

Hornbach-2021-trendy-9-X.jpg

 Get Ready: jednoduché tvary možno vrstviť rozmanitými textúrami materiálov


 

The Dark Side: industriálne čaro

Dizajnový štýl The Dark Side je vznešený a vecný, ale v kombinácii s prírodnými a mäkkými materiálmi zároveň útulný. Trebárs aj v segmente drevených manželských postelí. Je inšpirovaný veľkými industriálnymi priestormi s odhalenými tehlovými stenami. Surové elementy idú ruka v ruke s luxusnými mosadznými akcentmi. "Atmosféru tu dotvárajú premyslené detaily ako Edisonove žiarivky či klietkové lampy, ktoré sú trendové a odvážne," dodáva odborník z Hornbachu. Silná atmosféra zahalí priestor aj obyvateľov pocitom bezpečia.

Hornbach-2021-trendy-10-X.jpg

Hornbach-2021-trendy-11-X.jpg

Hornbach-2021-trendy-12-X.jpg

Hornbach-2021-trendy-13-X.jpg

Hornbach-2021-trendy-14-X.jpg

 Dizajnový štýl The Dark Side je vznešený, vecný a v kombinácii s prírodnými materiálmi zároveň útulný


 

Express Yourself: ukážte svoje pravé ja

Koluje vám v žilách živosť a impulzívnosť? Sebavedomý interiérový koncept Express Yourself dáva príležitosť odpútať sa od konvenčných štýlov a ukázať svetu skutočnú tvár. "Experimentujte so zelenými odtieňmi džungle a bujnými nádychmi fialovej a žltej. Kombinujte luxusné materiály ako zamat a hodváb s odvážnou zvieracou potlačou. V interiéri tak vytvoríte scenériu plnú dokonalej symbiózy farieb a textúr," radí T. Tenkl.

Hornbach-2021-trendy-15-X.jpg

Hornbach-2021-trendy-16-X.jpg   Hornbach-2021-trendy-17-X.jpg

Hornbach-2021-trendy-18-X.jpg

 Ukážte svoje ozajstné ja: sebavedomý koncept Express Yourself dáva príležitosť odpútať sa od konvenčných štýlov


 

Foto: Hornbach

Podobné články