V bratislavskej Inchebe sa dnes začína veľtrh nábytku Moddom

19.10.2022, Martina Macková | Interiéry, domácnosť

V bratislavskej Inchebe sa dnes začína veľtrh nábytku a dizajnových doplnkov Moddom. Na podujatí, ktoré neobíde ani úspory energií a zdravé bývanie, sa predstaví takmer 130 vystavovateľov.

Moddom-1-X.jpgOd 19. do 23. októbra 2022 bude výstavisko Incheba v Bratislave patriť bývaniu, nábytku a dizajnovým doplnkom. Veľtrh Moddom počas piatich dní predstaví aktuálne trendy v interiéroch, medzi ktoré patria čisté línie a farby, dizajnové kúsky, ale aj prírodné materiály a s nimi spojená nadčasovosť a udržateľnosť. Pozornosť bude patriť aj úsporám energií a zdravému bývaniu. Svoju ponuku predstaví na veľtrhu takmer 130 vystavovateľov.

Moddom prinesie výber nábytku a doplnkov do interiéru, ako aj napríklad na terasy či do záhrad. Slovenskí a zahraniční výrobcovia či predajcovia ukážu dnešné trendy a pripomenú aj "večné" dizajny, vďaka čomu si záujemcovia budú môcť bývanie zariadiť podľa svojich predstáv.


Trendom sú prírodné materiály

Jedným z trendov sú trebárs prírodné materiály ako drevo, kameň, koža a ďalšie, ktoré majú pozitívny vplyv na ľudské zdravie a sú synonymom kvality a trvácnosti. Návštevníci nájdu na Moddome napr. stoly, stoličky a postele z masívneho dreva, veľký výber kožených a textilných sedačiek (In-Elis, Max Furniture, JV Pohoda, Sofa Partners), postelí a matracov aj s využitím prírodných materiálov (Matracentrum, LB Bohemia, Westieri, Eurotest, Superinterier, Zaren, Meditec), parkety, ale povedzme aj krištáľové lustre a veľa ďalších možností na zariaďovanie.

66b-shutterstock_209404288-1-X.jpg

K dispozícii bude viacero noviniek, o.i. aj špeciálne posuvné dvere pre vstavané skrine s vymeniteľnými fototapetami, ktoré si každý môže vymeniť kedykoľvek podľa svojej chuti (mojaskrina.sk). Predstavy o industriálnom štýle splní zákazková výroba oceľových interiérových a exteriérových dverí a okien, kúpeľňových zásten, schodísk a zábradlí, zimných záhrad a industriálnych bytových doplnkov (BKL Group).


Ako ušetriť na kúrení

Nekontrolovateľný rast cien energií na burzách a k tomu chladná jeseň sú hlavné dôvody, pre ktoré sa mnoho ľudí zamýšľa nad možnosťami, ako ušetriť na kúrení a stále sa cítiť komfortne. Na veľtrhu Moddom budú dostupné krby, krbové kachle, špeciálne kozuby pre terasy a zimné záhrady (Biokamin, Elementi Slovakia, Gemmy), tepelné čerpadlá (Marel), inteligentné technológie do domácnosti (Hevolta Slovakia), ale aj dizajnové radiátory (Dobrá klíma), závesy a ďalšie možnosti tienenia okien.

Až 40 percent ľudskej populácie trpí alergickými ochoreniami na prach, plesne, roztoče, peľ, baktérie, vírusy a iné škodlivé látky, ktoré na nás útočia prevažne v interiéri. Riešenie a nielen pre alergikov má švajčiarsky výrobca Stadler Form, ktorý okrem prémiových čističiek vzduchu ponúka celý sortiment produktov na skvalitnenie vzduchu v domácnostiach alebo kanceláriách. Všetky produkty od Stadler Formu sú energeticky nenáročné, čo predstavuje ročnú spotrebu v desiatkach eur.


Kozmetický veľtrh Interbeauty

Veľtrh Moddom potrvá do 23. októbra 2022 (streda-sobota od 10:00 do 19:00 h, nedeľa od 10:00 od 17:00 h. Popri Moddome sa v piatok a sobotu 21. a 22. októbra uskutoční v Inchebe aj kozmetický veľtrh Interbeauty, kde čaká výber produktov pre starostlivosť o pleť, telo a vlasy, poradenstvo a k tomu množstvo atraktívnych exhibícií: Zlaté nožnice 2022, Majstrovstvá SR v maľovaní na tvár Body Art 2022, Medzinárodný Beauty festival 2022 – súťaž v aplikovaní umelých mihalníc Gold Lashes, Zlaté ruky SR Brilliant Nails a Zmenáreň naživo.

Ilustračné foto: Shutterstock

Podobné články