Cresco Real Estate predáva posledné byty v projekte Slnečnice Uniq

24.01.2022, Katarína Šutarová | Reality, nové projekty, novostavby

Končí sa ďalšia fáza projektu Slnečnice v Bratislave. Developer Cresco Real Estate ohlásil finalizáciu v Zóne viladomy a začal predávať posledné byty v časti štvrte s názvom Slnečnice Uniq.

"Takmer po roku od spustenia predaja bytov v predposlednom bytovom dome v Slnečniciach Uniq sa rozbieha predaj bytov v ich poslednej časti. K dispozícii je 42 bytov s terasami a predzáhradkami. Etapa zároveň uzatvára výstavbu v Zóne viladomy," hovorí Robert Chvostek, riaditeľ predaja v spoločnosti Cresco Real Estate.

Slnecnice-4-X.jpg

Ide o bytový dom najbližšie k Dunaju s výhľadmi najmä na hrádzu. Je v ňom 42 jeden- až štvorizbových bytov s výmerami 35 m² až 105 m². Byty majú priestranné terasy, balkóny a na prízemí predzáhradky. Za nadčasovou architektúrou terasového domu s atraktívnou tehlovou fasádou stojí štúdio Compass Architekti, ktoré navrhlo väčšinu štvrte Slnečnice.

Slnecnice-1-X.jpg

"Zóna susedí s neurbanizovaným územím na severe. Snažili sme sa preto vytvoriť kompaktný a reprezentatívny obvod zóny a zároveň ho prepojiť aj s okolitou zeleňou i vnútrom zóny. Hlavným architektonickým prvkom je zalamovaný priebežný balkón. Južná časť objektu je kaskádovitá tak, že tu vznikli byty s veľkými preslnenými terasami," vysvetľuje Juraj Benetin, spolumajiteľ štúdia Compass Architekti. Dokončenie bytového domu je naplánované na začiatok roku 2023, prví majitelia sa budú môcť sťahovať na prelome rokov 2023 a 2024.

Slnecnice-2-X.jpg

V komplexe piatich obytných budov Slnečnice Uniq je 387 bytov. Vďaka pôsobivému a nadčasovému architektonickému dizajnu zaradil developer Cresco túto časť do prémiovej značky svojho portfólia s názvom Uniq. Atraktívnosť prostredia obyvateľom spestrí aj práve budovaná cyklotrasa, ktorá vedie popred domy a ktorá sa budúci rok dočká kolaudácie.

Slnecnice-3-X.jpg

"Ukončenie výstavby v Zóne viladomy je pre náš najväčší projekt Slnečnice významný míľnik. Počas 11 rokov prvá a najstaršia časť Slnečníc priniesla na trh postupne 69 rodinných domov a viac ako 1 700 bytov. Dnes v tejto ucelenej časti Slnečníc býva vyše 2 500 obyvateľov. K dispozícii majú bohatú občiansku vybavenosť, možnosti rozmanitých športových aktivít v multifunkčnom parku aj na neďalekej hrádzi," poznamenáva Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresca Real Estate.

Slnecnice-5-X.jpg

Foto: Cresco Real Estate

Podobné články