Komplex Pri Mýte ide do finále, Penta stavia poslednú bytovku

27.01.2022, Lenka Vargová | Reality, nové projekty, novostavby

Obytný komplex Pri Mýte pri Račianskej ulici v Bratislave vstupuje do svojej finálnej fázy. Spoločnosť Penta Real Estate začala v uplynulých dňoch s výstavbou posledného bytového domu.

Penta-Pri-myte-1-X.jpg

Tretia etapa projektu Pri Mýte bude posledná, Penta Real Estate ňou ukončí realizáciu komplexu v Bratislave. Kolaudácia bytového domu je naplánovaná na prvú polovicu roku 2024. Aj za touto časťou zámeru je architektonický ateliér Sadovsky & Architects, ktorý si na spoluprácu vybral firmu Superatelier. Teraz tu postavia osempodlažný bytový dom, ktorý okrem 98 bytových jednotiek ponúkne na prízemí aj aktívny parter s obchodnými prevádzkami, na druhom nadzemnom podlaží budú kancelárske priestory.

Penta-Pri-myte-2-X.jpg

V dome budú 1,5- až 4-izbové byty a apartmány. Byty budú na treťom až ôsmom nadzemnom podlaží s orientáciou smerom na Račiansku ulicu aj do vnútrobloku. O parkovanie sa postará 179 parkovacích miest v dvojpodlažnej podzemnej garáži.

Penta-Pri-myte-3-X.jpg

Penta-Pri-myte-4-X.jpg

Záujemcovia o bývanie v tretej etape komplexu Pri Mýte určite ocenia architektúru vnútorného členenia bytov a zaujímavé riešenie tienenia balkónov. Projekt zároveň ponúkne aj promenádu, park s fontánou prístupné verejnosti či nabíjacie stanice pre elektromobily. Predaj bytov plánuje Penta Real Estate spustiť v priebehu najbližších mesiacov.

Penta-Pri-myte-5-X.jpg

"Projekt Pri Mýte patrí našom portfóliu k úspešným. Potvrdením je aj fakt, že v roku 2018 bol nominovaný na prestížnu architektonickú cenu CE.ZA.AR. Vybudovaním posledného bytového domu dostane teda komplex svoju finálnu podobu. Lokalita a jej obyvatelia tak budú môcť využívať nové služby a kvalitnejšie verejné priestory," hovorí Michal Rehák, riaditeľ pre rezidenčné projekty v Pente Real Estate Slovensko.

Penta-Pri-myte-6-X.jpg

Penta-Pri-myte-7-X.jpg

Penta-Pri-myte-8-X.jpg

Foto a vizualizácie: Penta Real Estate Slovensko

Podobné články