Hornbach otvoril v Prešove svoju štvrtú predajňu na Slovensku

11.09.2019, Zuzana Božeková | Správy z firiem

Spoločnosť Hornbach otvorila v Prešove svoju štvrtú predajňu na Slovensku. Na ploche 17-tisíc m² ponúkne domácim majstrom i profesionálom materiál pre ich projekty aj odborné poradenstvo.

Hornbach je prvou obchodnou prevádzkou v novobudovanom Hobby Parku Sekčov v Prešove. Okrem mnohých odborných oddelení a digitálnych výhod nákupu je v predajni stavebné a záhradné centrum, železiarstvo, moderné centrum na miešanie farieb, sortiment na vybavenie kúpeľní a kuchýň s 3D plánovaním či drive-in výdajňa stavebného materiálu a služby, napríklad rezanie dreva a doručenie tovaru. Samozrejmosťou je aj odborné poradenstvo vyškoleného personálu.

Presov-Hornbach-1-X.jpg


V ponuke majú 120-tisíc výrobkov

V súčasnosti Hornbach ponúka 120-tisíc výrobkov. Vďaka zavedeniu e-shopu pred tromi rokmi si môžu zákazníci tovar objednať z pohodlia domova a vyzdvihnúť si ho v predajni alebo nechať si ho priviezť domov či na stavbu. Bezplatná wi-fi, online terminály v predajni a nové samoobslužné nakupovanie s platbou pomocou QR kódu v pokladniciach, to všetko uľahčuje domácim majstrom nakupovanie v Hornbachu.

Pred predajňou majú zákazníci k dispozícii 200 parkovacích miest, ku ktorým v dohľadnom čase pribudnú dve nabíjacie stanice pre elektromobily.

Presov-Hornbach-4-X.jpg

Nový obchod v Prešove na Rusínskej ceste dnes slávnostne otvorili Jaroslav Paděra, konateľ Hornbachu pre Slovenskú a Českú republiku, Ralf Kunz, člen predstavenstva Hornbach Immobilien AG z Nemecka, a Gabriel Süč, riaditeľ predajne.


Pribudnú aj ďalšie predajne Hornbachu

Hornbach si pripomína aj 15 rokov od otvorenia svojho prvého marketu na Slovensku. "Chceme byť bližšie zákazníkom na východnom Slovensku. Veríme, že nová predajňa v Prešove posilní pozíciu našej značky na trhu. Mienime osloviť aj tých najnáročnejších klientov, a to najmä ponukou tovaru, príjemným prostredím a ústretovou obsluhou. Náš vyškolený personál dokáže zákazníkom odborne poradiť, či už v segmente stavby, rekonštrukcie alebo záhrady," hovorí J. Paděra.

Slovensko má podľa neho značný potenciál, preto Hornbach plánuje v budúcnosti investovať do výstavby ďalších prevádzok. "Aktuálne je v procese plánovania nová predajňa v Nitre, hľadáme vhodné pozemky aj v ďalších mestách," poznamenáva J. Paděra.

Presov-Hornbach-5-X.jpg


Stavili na moderné technológie

Nemecký Hornbach patrí k priekopníkom v segmente DIY (do-it-yourself, urob si sám) a drží krok s pokrokovými technológiami. "Predajňa v Prešove je prvá, ktorú sme kompletne vybavili LED osvetlením. To šetrí energiu a zároveň má dlhšiu životnosť ako bežné osvetlenie. LED telesá nájdete pri regáloch vnútri predajne, použili sa aj na osvetlenie vonkajších reklamných plôch," vysvetľuje R. Kunz.

"Systém inteligentného riadenia budovy využíva denné svetlo prichádzajúce do objektu cez sklenené kupoly na streche, čo v kombinácii s umelým osvetlením robí v interiéri príjemnú atmosféru. Zároveň tým znižujeme spotrebu elektrickej energie," dodáva. Ďalší zdroj úspor energie predstavujú vzduchotesné steny budovy, systém tepelnej rekuperácie a vzduchotechnika.

Presov-Hornbach-9-X.jpg

Návštevníci novej predajne v Prešove môžu využiť moderný spôsob samoobslužného nakupovania prostredníctvom mobilnej aplikácie, tzv. self scan. Zákazníci si tovar môžu priebežne skenovať a pri pokladnici ho už nemusia vykladať na pult, iba ho zaplatia. Self scan bol po úspešnom testovaní v Košiciach nasadený aj do predajne v Prešove.

Presov-Hornbach-8-X.jpg


Zodpovedný prístup k prírode

Hornbach zároveň pokračuje v zodpovednom prístupe k ochrane životného prostredia. Už v roku 1996 sa dobrovoľne zaviazal dovážať iba FSC certifikované tropické dreviny a v roku 2007 ako prvý DIY reťazec dostal certifikát FSC (Forest Stewardship Council). Tento certifikát označuje výrobky, ktoré pochádzajú zo zodpovedne obhospodarovaných lesov.

Presov-Hornbach-11-X.jpg

Najnovším krokom je predaj grilovacieho uhlia a brikiet výhradne s certifikátom FSC. V marci 2016 vyradil Hornbach z ponuky viacero prostriedkov na likvidáciu buriny obsahujúcich glyfosát, napríklad Roundup (v pôvodnom zložení), Dominator alebo Kaput, teda najpoužívanejšie herbicídne prípravky. Potom zo sortimentu vylúčil prostriedok s obsahom neonikotinoidu, ktorý má devastujúce účinky na včelstvo.

Presov-Hornbach-10-X.jpg

Hornbach aktívne pôsobí aj na lokálnej úrovni. Napríklad v Prešove rozmiestni v spolupráci s mestom v rámci jesenného upratovania veľkoobjemové kontajnery. Obyvatelia sa tak môžu zbaviť rozmerného odpadu, či už z domácnosti alebo zo svojho okolia. Počas štyroch týždňov sa budú kontajnery striedavo pristavovať v jednotlivých mestských častiach.

Presov-Hornbach-6-X.jpg

Zákazníci majú v predajni k dispozícii aj nádoby na separovaný odpad, aby sa zbavili obalu z kúpeného tovaru. "Klient si môže tovar rozbaliť priamo v obchode a obal zahodí do pripraveného koša. Domov si teda neberie žiadny odpad, len tovar. Na prípadnú reklamáciu sa obal od výrobku nevyžaduje," dopĺňa G. Süč, riaditeľ predajne.

Presov-Hornbach-7-X.jpg


Rozvoj infraštruktúry

Developerom Hobby Parku Sekčov je firma Atrios, ktorá sa postarala aj o zlepšenie dopravnej infraštruktúry v tejto lokalite. Rusínska cesta v Prešove je veľmi frekventovaná a keďže je hlavnou spojnicu medzi centrom mesta a sídliskom Sekčov, často sa tu tvoria dopravné zápchy. "V koordinácii s mestom Prešov a so Slovenskou správou ciest naša spoločnosť investovala do vybudovania novej svetelnej križovatky a rozšírenie Rusínskej cesty na štvorpruh vyše milióna eur," hovorí Vladimír Jakša z firmy Atrios.

Presov-Hornbach-3-X.jpg

V Hobby Parku Sekčov čoskoro pribudnú dve nové prevádzky – predajňa nábytku a obchod s bytovými doplnkami. Prešov tak získa ďalších 12-tis. m² maloobchodnej plochy.

Presov-Hornbach-12-X.jpg

Foto: Hornbach

Podobné články