Vytvorte si svoj domov snov s konfigurátorom od Wienerbergera

12.10.2023, Silvia Bíňovská | Správy z firiem

Návrh rodinného domu si možno ľahko poskladať s online konfigurátorom od firmy Wienerberger. Dá sa ním získať bezplatná 3D vizualizácia vlastného návrhu už za päť minút a dokonca s reálnym pohľadom na cenu materiálov či výstavby.

Konfigurátor Wienerberger je unikátny nástroj s intuitívnym ovládaním, ktorý umožňuje zákazníkom získať reálnu predstavu o svojom bývaní. "V spoločnosti Wienerberger sa snažíme ponúkať inovatívne riešenia. Po mobilnej aplikácií Garden Visions určenej na návrh a vizualizáciu vlastnej terasy, chodníka či príjazdovej cesty s produktami značky Semmelrock prišiel rad aj na kompletnú konfiguráciu rodinného domu a okolia s využitím všetkých značiek skupiny Wienerberger. Náš online konfigurátor tak dáva silu projektovania do rúk zákazníkom, aby si splnili svoje predstavy o bývaní," hovorí Martin Hýrošš, riaditeľ marketingu vo firme Wienerberger Slovensko.

Wienerberger-konfigurator-1-X.jpg

Rozhranie je jednoduché a užívateľsky atraktívne. Výstupom konfigurácie je návrh vo formáte PDF s dôležitými informáciami pre architekta či projektanta, ktoré im uľahčia prácu pri navrhovaní finálnej projektovej dokumentácie rodinného domu. Dokument navyše obsahuje aj výpočet nákladov na realizáciu stavby v reálnom čase.

Wienerberger-konfigurator-2-X.jpg


Návrh domu v šiestich krokoch

Konfigurátor umožňuje zadávať individuálne požiadavky klienta a vyšpecifikovať detaily jeho budúceho domu. V šiestich krokoch si užívateľ postupne vyberá typ domu či štýl stavby, aký sa mu páči, tvar a sklon strechy, ale aj počet obyvateľov a miestností v domácnosti. Okrem toho si nakonfiguruje aj stavebné materiály na realizáciu nehnuteľnosti, nadefinuje spôsob vykurovania a prípravy teplej vody a zvoliť si môže aj exteriérové prvky, ktoré chce mať v okolí stavby.

Wienerberger-konfigurator-3-X.jpg

Nástroj obsahuje bohatú paletu typizovaných domov a zákazník má možnosť vybrať si režim stavby svojpomocne alebo na kľúč. Po zadaní preferencií konfigurátor v priebehu piatich minút vygeneruje 3D návrh domu. Dokument sa zašle klientovi do e-mailovej schránky s tým, že obsahuje detailný prehľad volieb konfigurácie vrátane odkazu na spätnú úpravu jednotlivých parametrov.


Výpočet ceny v reálnom čase

"Vizualizácia, ktorú zákazník vďaka nášmu konfigurátoru získa, mu umožní lepšie si predstaviť konečnú podobu svojho budúceho rodinného domu. Zároveň bude mať predstavu o cene stavby či ostatných stavebných prvkoch okolia domu. V prípade potreby môže klient pred spustením výstavby vykonať všetky nevyhnutné úpravy," vysvetľuje M. Hýrošš.

Wienerberger-konfigurator-4-X.jpg

Wienerbergerov konfigurátor sa od iných konfiguračných nástrojov odlišuje funkciou výpočtu nákladov v reálnom čase. Jeho súčasťou je široká paleta produktov značiek skupiny Wienerberger vždy s aktuálnou cenou, ktorá sa následne premieta do výslednej ceny výstavby. V prípade využitia konfigurátora existuje navyše možnosť získať zľavu na stavebný materiál. Aktuálna podoba konfigurátora nie je konečná. V budúcnosti sa uvažuje napríklad nad jeho rozšírením o výpočet energetickej bilancie.

Foto a infografika: Wienerberger

Podobné články