Vaillant otvoril v Nemecku stálu výstavu o svojej histórii

19.05.2015, Oľga Gluštíková | Správy z firiem

Od najstarších spôsobov ohrievania vody v domácnostiach po najmodernejšie technológie vykurovania pomocou ekologických tepelných čerpadiel a novej generácie úsporných kondenzačných kotlov.

Touto cestou prevedie návštevníkov nová stála výstava Vaillant expo v nemeckom Remscheide. Otvorili ju koncom apríla pri príležitosti 140. výročia značky Vaillant, ktorá je lídrom a priekopníkom vo vývoji technológií vykurovania v Európe a dlhé roky pôsobí aj na Slovensku.

"Na výstave Vaillant expo sa naši zákazníci a spolupracovníci môžu ponoriť do histórie značky a nasmerovať pohľad do budúcnosti zelených technológií vykurovania. Už viac ako 140 rokov je značka Vaillant synonymom technologickej vyspelosti a ekologicky šetrných výrobkov," povedal na slávnostnom otvorení expozície Carsten Voigtländer, generálny riaditeľ Vaillant Group.

Vaillant-expo-2-X.jpg

 Johann Vaillant v roku 1874 založil rodinnú firmu v nemeckom Remscheide


 

Vaillant-expo-3-X.jpg

 V roku 1894 si Johann Vaillant ako prvý na svete patentoval plynový ohrievač vody s uzavretým systémom. Závesná verzia plynového ohrievača vody s názvom Geyser si v roku 1905 podmanila svet.


 

Vaillant-expo-4-X.jpg

 Jeden z vynálezov Johanna Vaillanta


 

Inštalatér Johann Vaillant z Remscheidu

Výstavu Vaillant expo v Nemecku sprístupnili za účasti miestnych osobností, médií aj návštevníkov z celého sveta vrátane Slovenska. Remscheid je mestečko, kde zakladateľ firmy Johann Vaillant koncom 19. storočia vyrobil prvý plynový kotol. Dnes je tu závod Vaillant i centrála spoločnosti Vaillant Group.

Odkedy inštalatér J. Vaillant v Remscheide v roku 1874 založil rodinnú firmu, v domácnostiach po celom svete sa toho veľa zmenilo práve vďaka jeho vynálezom. Jeho plynové ohrievače na vodu s uzavretým systémom znamenali veľkú inováciu. Vaňa plná horúcej vody vďaka nim prestala znamenať nedostupný luxus. Nasledoval vynález prvého kotla na ústredné kúrenie aj prvého plynového kotla na vykurovanie a ohrev vody v jednom. Ide pritom o spôsob vykurovania a prípravy teplej vody, aký pretrval dodnes.

Tieto a ďalšie zaujímavosti o značke sa návštevníci dozvedia na výstavnej ploche zhruba 1 300 m². Budova s expozíciou je rozdelená na poslucháreň a výstavnú časť, kde návštevníci nájdu Vaillantove prvé ohrievače vody aj najmodernejšie vykurovacie zariadenia tejto značky, akými sú tepelné čerpadlá a kondenzačné kotly.

Vaillant-expo-6-X.jpg

Vaillant-expo-7-X.jpg

 Stála výstava Vaillant expo v nemeckom Remscheide


 

Vaillant-expo-5-X.jpg

 Prví návštevníci výstavy Vaillant expo


 

História aj vízie budúcnosti

Interaktívne vajce s videami uprostred expozície, fotografie, vizualizácie, texty aj exponáty odhaľujú informácie a príbehy zo zákulisia značky so zajacom v logu. "Zámerom výstavy Vaillant expo je premeniť históriu našej 140-ročnej zelenej značky do hmotného zážitku. Vďaka expozícii ľudia spoznajú našu značku, jej produkty a ľudí, čo za nimi stoja," hovorí Tanja Brinks, riaditeľka centrálneho marketingu Vaillant Group.

Návštevníci nazrú nielen do histórie, ale aj do sveta inovácií značky Vaillant. Tá sa momentálne snaží vyriešiť aj otázky, ako ukladať energiu na dlhý čas a aké nové vykurovacie technológie pomôžu značne znížiť emisie.

Vaillant počas celej svojej existencie predal vyše 40 miliónov spotrebičov. Samostatné obchodné zastúpenie firmy v SR vzniklo v roku 1993 po rozdelení Československa. V roku 2001 sa spoločnosť Vaillant stala súčasťou skupiny Vaillant Group, ktorá zastrešuje osem významných výrobcov vykurovacích zariadení v Európe a na Slovensku aj výrobcu kotlov Protherm. Značku Vaillant zastupuje v SR firma Vaillant Group Slovakia, s.r.o., so sídlom v Skalici.

Vaillant-expo-1-X.jpg

 Výstavu Vaillant expo slávnostne otvoril Carsten Voigtländer, generálny riaditeľ Vaillant Group


 

Foto: Vaillant Group

Podobné články