Zatraktívnite si svoje bývanie či firmu. Ponúkame vám zopár tipov

23.01.2023, ABC-bývanie.sk | Správy z firiem

Krásne a čisté bývanie či pracovné prostredie je nepochybne pre každého Slováka základom spokojného života. Tam, kde sa cítime príjemne, dokážeme fungovať s oveľa väčším nasadením.

Nie vždy je to však také priamočiare. Nezriedka sa stretávame s takými problémami, ako je nevzhľadná fasáda, špinavé koberce, nevkusné betónové ploty či neporiadok. Možno nám chýba čas, aby sme sa všetkému dokázali venovať naplno, možno na to nemáme patričné vybavenie. Tieto problémy môžu ovplyvniť aj celkovú atraktívnosť a hodnotu nehnuteľnosti. Našťastie existujú spôsoby, ako tomu predísť. V tomto článku vám prezradíme zopár tipov a trikov, ako zatraktívniť svoje bývanie alebo firmu.

Dom-upravy-1-X.jpg


Prerobte si priestory podľa svojich predstáv

Či ste sa už čerstvo nasťahovali alebo chcete dať svojmu domovu či firemným priestorom nový šmrnc, prerobte si ich podľa svojich predstáv. Je možné, že tam pred vami niekto žil či pracoval a pôvodné vybavenie sa vám vôbec nepáči.

Zaiste poznáte vetu "sto ľudí, sto chutí". Platí to aj pri zariaďovaní priestorov. Na trhu je síce ohromné množstvo nábytku, nemusí to však byť váš štýl. Možno vám nevyhovujú rozmery, možno sú tu ďalšie okolnosti, ktoré vás nabádajú uvažovať o niečom inom. Výborným riešením môže byť nábytok na mieru. Dajte si zhotoviť zostavu, aká splní všetky vaše očakávania. Uvidíte, že nebudete ľutovať.

Ak sa púšťate do väčšieho prerábania, pri ktorom budete potrebovať elektrinu, a viete, že sa plánuje nejaká odstávka, žiadne obavy. Problém hravo vyrieši dieselagregát. Prenájom dieselagregátov či elektrocentrál dáva istotu, že nezostanete bez elektrickej energie.


Postarajte sa o exteriér aj o záhradu

Ak vlastníte nehnuteľnosť s pozemkom alebo so záhradou, vtlačte svoje predstavy aj tomuto priestoru. Vysaďte si trávnik, oživte pozemok kvetmi, stromčekmi a dekoráciami, prípadne si postavte bazén či trampolínu. Nápadov na inšpiráciu nájdete mnoho, takže stačí už len začať.

Nezabúdajte ani na súkromie. Počas teplých dní je relax na čerstvom vzduchu na nezaplatenie, preto sa nenechajte rušiť náhodnými okoloidúcimi či susedmi. Vybudujte si kvalitné oplotenie. V poslednom čase sa mimoriadnej obľube tešia napríklad betónové ploty, ktoré majú hneď niekoľko výhod. Okrem toho, že vám zabezpečia 100-percentné súkromie, potešia vás aj svojou životnosťou, jednoduchou údržbou či možnosťami dizajnu.


Myslite aj na fasádu

Pri zveľaďovaní svojho domova či firmy sa mnohí ľudia primárne sústreďujú na interiér. Nemali by ste však zabúdať ani na umývanie fasády, a to hneď z niekoľkých dôvodov:

  • Estetická stránka – umývanie fasády pomáha udržať atraktívny vzhľad nehnuteľnosti, zbavuje ju nečistôt a škvŕn.
  • Ochrana materiálu – umývanie fasády chráni materiál pred poškodením, ktoré je spôsobené poveternostnými vplyvmi, ako je napríklad nános prachu, vlhkosti, plesní alebo hniloby.
  • Energetická úspora – pomáha zlepšiť tepelnoizolačné vlastnosti domu, čím sa znižuje spotreba energie na vykurovanie alebo klimatizáciu.
  • Vaše zdravie – spóry plesní sa pri vetraní môžu veľmi rýchlo dostať do vnútorných priestorov a spôsobovať alergie.
  • Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti – ak myslíte na predaj nehnuteľnosti, čistá a udržiavaná fasáda vám pomôže zvýšiť hodnotu objektu.


A napokon: nezabúdajte na upratovanie

Čistota je základ. Napriek tomu však upratovanie nepatrí práve k obľúbeným činnostiam mnohých ľudí. Ak ste v tejto skupine aj vy a už len pri myšlienke na "gruntovanie" máte pokazený deň, pustite obavy z hlavy. Riešenie sa nájde aj pre vás. Internet je miesto, kde je v ponuke množstvo služieb, a dokonca si rýchlo môžete vybrať na základe recenzií alebo cien.

Nemusí vás už trápiť špinavá sedačka, na ktorej nie a nie vyčistiť ten nešťastný fľak. Dobre viete, že sedacia súprava je miesto, kam si sadáte alebo líhate veľmi často. Nezabúdajte preto ani na tepovanie sedačiek. Tak prečo viac čakať? Zabezpečte si firmu alebo človeka, ktorý sa postará o poriadok vášho príbytku. Nie je nič lepšie, ako prísť do voňavého a čistého domova.

A ak vlastníte kancelárske priestory, určite vám príde vhod spoločnosť, ktorá sa zameriava na upratovanie firemných priestorov a o poriadok na pracovisku sa postará "ľavou zadnou". Venujte sebe a svojim zamestnancom čisté a hygienické pracovné prostredie, kde budú pracovať s oveľa väčším elánom a nasadením.

Foto: freepik.com

Podobné články