Konferenčný stolík je potrebným doplnkom každej obývačky

19.05.2014, ABC-bývanie.sk | Otázky a odpovede

Konferenčný stolík by v obývačke jednoducho mal byť. Bez neho by obývacia izba a jej zariadenie pôsobili nekompletne. Nehovoriac o tom, že stolík slúži aj ako dekorácia, aj ako odkladací priestor.

Do obývačky sme si vyhliadli peknú sedačku, potrebujeme ešte konferenčný stolík. Čo by ste nám poradili? Ako si vybrať ten správny?
Soňa P., Košice

Odpovedá Alena Trávničková, špecialista na obývacie izby, kika Nábytok

 Konferenčný stolík je nepochybne nevyhnutným doplnkom každej obývacej izby. Sedacia súprava bez konferenčného stolíka pôsobí nekompletným dojmom, rovnako ako keby v jedálni bol stôl bez stoličiek. Pri výbere vhodného konferenčného stolíka sa zamerajte predovšetkým na rozmery a typ materiálu. Optimálna výška konferenčného stolíka by mala zodpovedať výške vašich kolien v sede . Potom sa vám bude dobre manipulovať s predmetmi, ktoré si odložíte na stolík.

Veľkosť konferenčného stolíka by zase mala zodpovedať približne polovici až tretine dĺžky vašej pohovky. Dobré je zvážiť aj šírku stolíka, aby ste zachovali dostatočný priechodný priestor medzi sedačkou, kreslom a konferenčným stolíkom. Ulička by mala byť minimálne 60 centimetrov široká, aby ste si bez problémov mohli priniesť trebárs kávu a nemuseli sa pritom obávať, že nechtiac oblejete sedaciu súpravu.

Výhodou niektorých typov stolíkov je to, že sa dajú rozložiť, čím získate väčšiu odkladaciu plochu. Tvarovo jednoduchšie stolíky sa navyše ľahko kombinujú s rozličnými štýlmi nábytku. Takzvaný hniezdový konferenčný stolík sa skladá z niekoľkých menších odkladacích stolíkov, ktoré možno bez problémov premiestňovať aj na rôzne miesta po byte. K najobľúbenejším patria dnes stolíky sklenené, ktoré sú ľahké a dajú sa kombinovať s rozmanitými materiálmi. Trendom v dizajne sú aj plastové konferenčné stolíky a do módy sa takisto vracajú stoly z masívu, ktoré dobre vyniknú najmä vo väčších interiéroch a majú dlhú životnosť.

Foto: kika Nábytok

Podobné články