Obraz, čo vynikne v modernom byte, nemusí sa hodiť práve na chatu

08.01.2015, ABC-bývanie.sk | Otázky a odpovede

Doplnky a dekorácie je vhodné vyberať si s citom a myslieť na to, kde ich budeme mať. To, čo sa hodí do mestského či moderného bytu, môže, naopak, ako päsť na oko pôsobiť trebárs na chalupe.

Kúpili sme si s manželom chalupu, teraz ju zariaďujeme. Chceme tam mať aj nejaké doplnky, dekorácie či obrazy. Poradíte nám, ako si vybrať, aby interiér chalupy nevyzeral gýčovo?
Iveta H., Malacky

Odpovedá Dagmar Christovová, dizajnérka v spoločnosti kika Nábytok

 Jedným z dôležitých aspektov pri výbere obrazu je to, aby dielo ladilo k miestnosti, kde ho mienite zavesiť. Ak máte izbu vybavenú prevažne prírodnými materiálmi, zvoľte tiež drevený rám a napríklad motív krajiny a zvierat. Vyhnite sa abstraktným motívom a takisto kovovému rámu. Ten sa viac hodí do interiéru, v ktorom kovové prvky už sú, napríklad na obývacej stene či konferenčnom stolíku.

Obraz môžete nechať aj bez rámu a použiť len paspartu alebo sklo. Motív diela by sa mal tiež hodiť k farbám, aké sú už v izbe zastúpené. Je dobré, keď obraz do bytu pasuje aj tematicky. Nie je úplne ideálne dať si povedzme na chalupu zátišie s americkými mrakodrapmi alebo parížskou Eiffelovkou. Ak však máte svoj mestský byt zariadený skôr modernejšie a nebojíte sa farieb alebo si chcete napríklad obývačku trochu "rozsvietiť", bude sa tam obraz s motívom New Yorku, Paríža či Londýna vynímať skvele.

Kika-obrazy-1-X.jpg

Kika-obrazy-2-X.jpg

Kika-obrazy-3-X.jpg

  Obrazy či motívy, ktoré vyniknú v mestskom, modernom byte, nemusia sa práve hodiť napríklad na chalupu alebo do chaty.


 

Majte takisto napamäti, že váš vlastný výber motívu môže návštevám o vás mnohé prezradiť. Ak ste sa rozhodli, že najbližší víkend bude ten nakupovací a zariaďovací, prajeme vám veľa inšpirácie a šťastnú ruku pri výbere fotorámčekov, obrazov a ďalších bytových doplnkov.

Inšpiráciu vám prináša široký sortiment obchodných domov kika, kde už v januári na vás čakajú mnohé akcie a zľavy, nielen na obrazy a rámy.

Foto: kika Nábytok

Podobné články