Pestovanie byliniek v byte alebo dokonca na balkóne?

20.06.2015, Miroslava Brindová | Otázky a odpovede

Zeleň príjemne dotvára prostredie, kde žijeme, a nachádza aj využitie, ako dekoratívny a účelový prvok. Kvetinové záhony či bylinkovú záhradku si už ľahko môžeme presunúť do kuchyne či na balkón.

Nasťahovala som sa z domu do nového bytu a chýba mi jedinečná atmosféra, ktorú mi prinášala moja záhrada. Môžete mi poradiť, ako si dopestujem bylinky aj v bežných a typických bytových priestoroch?
Diana T., Ružomberok

Odpovedá Marcela Tokošová, výkonná riaditeľka výrobného družstva Kovotvar

Poradna-bylinky-2-X.jpg Požadované využitie môžete objaviť v produkte, ktorým je stojan Boris z výrobného družstva Kovotvar. Má takzvané šikovné háky smart boris – smart preto, lebo háky sa dajú veľmi jednoducho znovu zavesiť a zvesiť, Boris zasa symbolizuje silu a stabilitu. Výhodou je, že háky môžeme na seba postupne aj s kvetináčmi vešať a vytvárať tak prakticky nekonečný stĺp s kvetinami či bylinkami.

Stojan, háky a kvetináče sú pozinkované a odolajú tak všetkým vplyvom počasia. Stojan môžete premiestňovať a keby nepretržite pršalo, dá sa ukryť pod strechu. Miesto si však určite nájde aj v kuchyni ako stojan na bylinky. Ozdobí rastlinkami vašu záhradku, interiér alebo iné priestory.

Poradna-bylinky-1-X.jpgDruhou možnosťou je balkónový stolík z Kovotvaru. Je vyrobený z pozinkovaného plechu a nalakovaný práškovou farbou, je teda ako stvorený na zútulnenie balkóna. Zo spodku vaničky má stolík výpustný otvor na prebytočnú vodu. Montáž je jednoduchá, stolík má výbornú stabilitu a pozinkovaný plech vám vydrží na balkóne veky. S jeho pomocou si malú záhradku vytvoríte priamo vo svojom byte.

Foto: Kovotvar, v.d.

Podobné články