Rekonštrukcia kúpeľne: na čo dbať pri výbere novej sanity

21.06.2014, Zuzana Szemöková | Otázky a odpovede

Rekonštrukcia kúpeľne je krok, keď si treba zvážiť viac faktorov. Najmä to, či si ponechať alebo vymeniť sanitu. Pri kúpe novej ide o dlhodobú investíciu, preto je vhodné sústrediť na kvalitu.

S manželom sme sa rozhodli zrekonštruovať počas tohto leta staršiu, roky nevyužívanú kúpeľňu v našom veľkom dome. Čo však máme zohľadniť pri kúpe novej sanitárnej techniky? Ako môže laik odlíšiť dobrú kúpu od zbytočne vyhodených peňazí?
Janka M., Pezinok

Odpovedá Veronika Menšíková, marketingová manažérka spoločnosti Sanitec

 Pri výbere novej sanitárnej techniky musíme v prvom rade prihliadať na kvalitu výrobkov. Na trhu je množstvo takých, ktoré síce môžu pôsobiť kvalitne, no to, aké naozaj sú, prezradí ich nízka cena. Výber lacnejšej a menej kvalitnej sanity sa zákazníkovi v konečnom dôsledku vráti pri jej používaní. Nízka kvalita sa už čoskoro začne v prípade keramiky prejavovať jej zafarbením či zošednutím, pri toaletách dochádza k trvalému zaneseniu nečistotami.

Kvalitnú sanitárnu techniku spoznáme podľa toho, že už jej povrchová úprava je na vysokej úrovni. V prípade keramiky si všímame kvalitu povrchu či použitie špeciálnej glazúry, pri sprchových kútoch dbáme na povrchovú úpravu skla, nábytok posudzujeme podľa stálosti farieb či toho, akú záruku má kovanie.

Pri kúpe keramiky alebo sprchového kúta sa možno spoľahlivo rozhodnúť aj na základe informácie k výrobku, kde má byť jasne uvedené, aká je jeho povrchová úprava alebo či má špeciálnu glazúru. Tá musí byť vypálená kvalitne a bez pórov, aby zaručila jednoduché ošetrovanie bez usádzania nečistôt, mastnoty a baktérii na povrchu predmetov.

Foto: sanitec.sk

Podobné články