Od 1. októbra pôjdu autobusy v Bratislave z náhradnej stanice

30.09.2017, SITA | Mestá, obce, regióny

Autobusová stanica na Mlynských nivách v Bratislave sa od nedele 1. októbra presťahuje do lokality na Bottovej ulici. Tá je od terajších priestorov vzdialená len na pár minút chôdze.

Terajšiu autobusovú stanicu, ktorú čaká búranie, presťahujú do náhradných priestorov v noci zo soboty na nedeľu. Dočasná stanica plne nahradí dopravné kapacity súčasnej. Cestujúci tu nájdu informácie o spojoch, oddychovú zónu, priestor na odkladanie batožiny, cyklostojany, toalety s prebaľovacím pultom, miesta na dobitie telefónov a chýbať nebude ani verejná wi-fi sieť. Cestujúci budú mať tiež k dispozícii aj niekoľko stánkov s rýchlym občerstvením aj kaviareň. Investorom novej autobusovej stanice je spoločnosť HB Reavis Slovakia.

BA-Nivy-8-Pravda-X.jpg

 Nástupiská náhradnej autobusovej stanice v Bratislave na Bottovej ulici


 

K náhradnej autobusovej stanici sa ľudia dostanú akýmkoľvek dopravným prostriedkom alebo pešo. Osobné autá budú môcť využiť príjazd z Chalupkovej ulice, priamo pred budovou budú k dispozícii miesta na krátkodobé parkovanie. "Odchod prvého autobusového spoja je naplánovaný na nedeľu o 04:00 h ráno na letisko Schwechat a do centra Viedne," informuje hovorkyňa firmy Slovak Lines Eva Vozárová.

Autobusové spoje budú prichádzať k stanici na Bottovej ulici a odchádzať z nej v nezmenených časoch. "Pre autobusy je pripravených celkovo 34 nástupísk. V prípade liniek zabezpečujúcich prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji sú odchody z nástupísk prehľadne rozdelené podľa regiónu, kam autobus smeruje," poznamenáva.

Linka do Viedne a na letisko Schwechat bude po novom odchádzať z nástupiska 1. Do rakúskeho Wolfsthalu budú autobusy jazdiť najmä z nástupísk 1 a 2. Zároveň budú premávať z nástupísk 2 a č. 3 aj medzinárodné linky do ďalších štátov. "Na nástupisku 4 nasadnú na autobus cestujúci, ktorí sa potrebujú dostať do Viedne na koncerty alebo do nákupného centra v Parndorfe, lyžiarskeho strediska Semmering/Stuhleck, do Neusiedl am See či Hainburgu," spresňuje E. Vozárová.

Z nástupísk 5, 6, 7, 8 a 9 odchádzajú diaľkové, medzinárodné a vybrané prímestské linky. Autobusy do Dunajskej Stredy a Galanty pristavia pri nástupiskách 10, 11 a 12. Pre cestujúcich v smere do Malaciek a Rohožníka budú k dispozícii nástupiská 13 až 17.

Nástupisko. 18 vyhradia pre zájazdy a dopravu pre cestovné kancelárie. Autobusy na Pezinok budú odchádzať z nástupísk 19 až 22, smerom na Senec z nástupísk 23 až 26, na Šamorín 27 až 31. Nástupiská 32, 33 a 34 obslúžia autobusové linky smerujúce do Nitry, Banskej Bystrice, Prahy, Budapešti, Viedne, príp. ďalšie medzinárodné či diaľkové spoje.

BA-Nivy-1-X.jpg

BA-Nivy-4-X.jpg

BA-Nivy-3-X.jpg

 Vizualizácie nového autobusového terminálu s nákupným centrom na mieste pôvodnej stanice v Bratislave


 

S výstavbou nového autobusového terminálu s nákupným centrom na mieste pôvodnej stanice chce HB Reavis začať 2. októbra. Tent rok v máji spoločnosť už začala stavať administratívnu budovu Nivy Tower s výškou 125 metrov. Bude na rohu Svätoplukovej ul. a Mlynských nív, ponúkne návštevníkom napríklad reštauráciu s výhľadom na Bratislavský hrad, Kolibu či Kamzík, priestory na konanie konferencií a ľudia sem budú môcť prísť aj na rozličné výstavy. Jej dokončenie plánuje developer na prelome rokov 2019 až 2020.

Foto: pravda.sk

Vizualizácie: HB Reavis

Podobné články