Starosta Marianky pre opakované útoky odstúpil z funkcie

02.02.2021, SITA | Mestá, obce, regióny

Starosta Marianky Dušan Statelov po opakovaných útokoch odstúpil z funkcie. Mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko o tom informovala v tlačovej správe, ktorú zaslal Ľuboš Konečný.

D. Statelov kandidoval na starostu práve za Progresívne Slovensko. Odstúpiť sa rozhodol po tom, ako mu neznámy páchateľ uplynulú nedeľu úmyselne podpálil stajňu.

Marianka-Statelov-poziar-1-X.jpg

"Je absolútne neakceptovateľné, aby podobné správanie voči starostovi, ktorý vedie dlhoročný boj s miestnymi developermi, zostalo nepotrestané. Príbeh starostu D. Statelova ukazuje, že aj na miestnej úrovni pôsobia v politike ľudia, ktorí sa nezastavia pred ničím. Dôrazne preto žiadame orgány činné v trestnom konaní, aby útoky na starostu v čo najkratšom čase objasnili," povedala Irena Bihariová, predsedníčka Progresívneho Slovenska. Strana bude žiadať dôsledné vyšetrenie incidentu.

Podpálenie stajne pritom nebolo prvým útokom na D. Statelova. Podľa vlastných slov mu pred dvoma rokmi neznámi páchatelia úmyselne podpálili auto. Po podpálení auta nasledovali ďalšie formy zastrašovania, ako atrapa bomby či výhražné SMS jeho manželke. D. Statelovi vyjadrilo podporu aj Združenie miest a obcí Slovenska.

Foto: nazahori.sk

Podobné články