Piešťany a Hlohovec by sa onedlho mohli dočkať nových plavární

06.06.2016, SITA | Mestá, obce, regióny

Piešťany a Hlohovec predajú za jedno euro pozemky firme Bazénprojekt, ktorá na nich na svoje náklady postaví plavárne. Tie bude 15 rokov prevádzkovať, potom ich za jedno euro ponúkne mestám.

Predaj pozemkov už schválili obe mestské zastupiteľstvá. Konateľ firmy spoločnosti Bazénprojekt Oskar Gaál odhadol výšku investície pre každé mesto zhruba na 2,5 milióna eur. Plaváreň v Piešťanoch má mať plavecký bazén dlhý 25 metrov so šiestimi dráhami, výcvikový bazén s dĺžkou 12,5 metra a wellness časť. Podobné parametre bude mať aj plaváreň v Hlohovci.

Výstavbu v Piešťanoch môže ešte skomplikovať podmienka bankovej záruky vo výške 300-tisíc eur, ktorú mestské zastupiteľstvo zakomponovalo do uznesenia o predaji pozemku s rozlohou 3 650 metrov štvorcových. Podľa O. Gaála to bude znamenať predraženie celého projektu, ktorý je odkázaný na financovanie bankami. Piešťanskí poslanci v diskusii argumentovali zlými skúsenosťami s predajom pozemkov v minulosti.

O. Gaál už v minulosti projekty v oboch mestách prezentoval ako energeticky veľmi úsporné a ekonomicky efektívne. Kapacita každého z nich má byť približne 40 ľudí v bazénoch a 40 ľudí vo wellness, pričom ekonomiku má ťahať práve wellness.

V Piešťanoch má stáť plaváreň v areáli futbalového štadióna, v Hlohovci pri letnom kúpalisku. V oboch mestách podmienky na bežné plávanie a plavecký výcvik detí chýbajú, preto ponuku investora uvítali. V Piešťanoch sa o výstavbe plaveckého centra či akvaparkov hovorí celé roky, táto téma ožíva vždy pred komunálnymi voľbami. Vlani svoj projekt termálneho kúpaliska na okraji Piešťan predstavil český podnikateľ Zdeněk Zemek a veľkolepý zámer výstavby akvaparku s desiatimi bazénmi v tesnom susedstve Piešťan po rokoch oprášila developerská spoločnosť Immocap group, reálne sa však ani v jednom prípade výstavba nezačala.

Foto na úvodnej stránke: travelguide.sk

Podobné články