Trnavský akvapark získal investora, ktorý ho chce ďalej budovať

12.12.2017, SITA | Mestá, obce, regióny

Akvapark Relax Aqua & Spa v Trnave bude mať nového vlastníka. Kupuje ho spoločnosť Stavcom-HP, ktorá stojí aj za najväčším akvaparkom v Českej republike Aqualand Moravia.

Trnavský akvapark Relax Aqua & Spa postavila firma Aqua-relax, ktorá nemá podľa svojho konateľa Jozefa Svátka dosť peňazí na jeho ďalší rozvoj. Akvapark už dva roky funguje, dobudovať ho však podľa J. Svátka môže len finančne silný investor so skúsenosťami. "Naším zámerom je dokončiť všetky investície, ktoré boli naplánované, a pridať niektoré ďalšie, aké sa nám osvedčili inde. Budeme ďalej budovať tento areál, pretože má potenciál," povedal Marek Choma, zástupca spoločnosti Stavcom-HP.

Trnava-akvapark-1-X.jpg

O predaji dnes rokovalo mestské zastupiteľstvo v Trnave, pretože mesto malo predkupné právo na časť pozemkov akvaparku. Poslanci rozhodli, že predkupné právo si samospráva neuplatní. Akvapark s vnútornou bazénovou časťou a wellness centrom otvorili pred dvoma rokmi, o niečo neskôr dobudovali aj vonkajšiu časť.

Akvapark Relax Aqua & Spa bol postavený bez použitia verejných prostriedkov a eurofondov zo súkromných zdrojov a z bankových úverov. V Aqua-relaxe, s.r.o., Trnava, sú spoločníkmi Viliam Kupec a trnavská firma Relax - team, s.r.o., J. Svátka.

Foto: My Trnava

Podobné články