V Leviciach budú obmedzenia, začína sa oprava desiatich komunikácií

07.08.2016, SITA | Mestá, obce, regióny

V Leviciach sa v pondelok 8. augusta začne rekonštrukcia desiatich miestnych komunikácií, ktorá potrvá až do konca novembra. Vodičov teda čakajú dopravné obmedzenia.

Ako prvé sa budú opravovať ulice Kapitána Nálepku a Ľudovíta Štúra. Nový povrch vozovky dostanú postupne aj ulice Hlboká, Dopravná, Námestie hrdinov, Koháryho, Sokolovská, Fridricha Engelsa, Vajanského a vstupná komunikácia na Rybníky V.

Levice-panoramio-com-1-X.jpg

Opravu desiatich komunikácií v celkovej dĺžke 5 700 metrov schválili levickí poslanci v decembri 2015. "Pôvodne plánované náklady blížiace sa k 3 miliónov eur sa elektronickou aukciou podarilo znížiť na polovicu, na 1,49 mil. eur," hovorí Adriana Macáková z levickej radnice. Verejné obstarávanie sa skončilo v júli, uspela v ňom spoločnosť Eurovia SK, a.s., Košice.

V rámci rekonštrukcie vzniknú parkovacie plochy pred prevádzkami sídliacimi na Ulici Kapitána Nálepku v úseku od Saratovskej po Ludanskú cestu. Po skončení prác na tejto ulici sa začne výstavba okružnej križovatky Ludanská - Kapitána Nálepku, čo je spoločná investícia mesta a Nitrianskeho samosprávneho kraja. Predpokladané spustenie prác je v októbri, podmienkou je úspešné ukončenie verejného obstarávania v septembri.

"Hoci rekonštrukcie prinesú aj určité obmedzenia v doprave, veríme, že občania aj návštevníci mesta pre ne budú mať pochopenie, pretože výsledkom bude bezpečnejšia aj plynulejšia premávka," dodáva A. Macáková. O dopravných uzávierkach a obchádzkach bude mesto priebežne informovať.

Foto: panoramio.com

Podobné články