Začínajú sa stavebné práce na starom cestnom moste v Trenčíne

11.10.2018, ABC-bývanie.sk | Mestá, obce, regióny

Starý cestný most v Trenčíne čaká údržba, motoristi sa tu musia pripraviť na obmedzenia dopravy. Správca komunikácie predkladá, že stavebné práce potrvajú zhruba do konca novembra.

Obmedzenia dopravy v súvislosti s údržbou a so stavebnými prácami na oprave na starom cestnom moste v Trenčíne sa začnú zajtra, v piatok 12. októbra. Slovenská správa ciest (SSC) predpokladá, že opravy potrvajú do 28. novembra 2018. V prípade priaznivých poveternostných podmienok a podľa toho, čo stavbári zistia po vybúraní starého mostného záveru, sa čas opravy môže skrátiť. Informovala o tom Lucia Karelová, hovorkyňa SSC.

most-stary-cestny-trencin-sk-1-X.jpg

Pripravované údržbové práce predĺžia prevádzkyschopnosť mosta dovtedy, kým nepodstúpi komplexnú rekonštrukciu. Tentoraz ide o výmenu nefunkčného mostného záveru a desiatich odvodňovačov, čo má zabrániť prenikaniu vody do nosnej konštrukcie mosta.

Doprava na moste bude počas opráv obojsmerná v zúžených jazdných pruhoch. Pohyb chodcov bude usmernený dočasným dopravným značením. V prvej etape sa budú práce vykonávať v strede vozovky, v druhej a tretej etape postupne po pravej a potom po ľavej strane vozovky, doplnila L. Karelová.

Foto: Trenčín.sk

Podobné články