Zrekonštruovali objekt na velodróme v Prešove, práce budú pokračovať

04.01.2019, SITA | Mestá, obce, regióny

Jediný velodróm na Slovensku, ktorý je v Prešove, má za sebou ďalšiu časť rekonštrukcie. Počas vianočného obdobia sa dokončila prvá etapa prác na vstupnom objekte tohto cyklistického štadióna.

Rekonštrukcia zahŕňala najmä vnútorné úpravy interiéru, opravy izieb a sociálnych zariadení. V objekte možno ubytovať 25 hostí. Ako agentúru SITA informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Novotná, Vstupný objekt je súčasťou areálu velodrómu na Športovej ulici v Prešove. "Velodróm postavili už v rokoch 1988-1989, preto bola rekonštrukcia vstupného objektu veľmi potrebná," hovorí tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Novotná.

Presov-velodrom-Korzar-Sme-1-X.jpg

V rámci prvej etapy stavebných prác sa vybúrali drevené a ocel'ové okná a dvere v obvodovom plášti, ale tiež interiérové dvere, deliace konštrukcie a odstránili sa staré podlahy. "Rekonštrukčné práce pozostávali z osadenia nových plastových okien, balkónových dverí a zasklených stien v obvodovom plášti objektu. Vybudovali sa nové deliace konštrukcie, osadili sa nové interiérové dvere a požiarne uzávery. Objekt má tiež nové keramické obklady, podlahy a je nanovo vymaľovaný," pokračuje L. Novotná.

Súčasťou rekonštrukcie bola aj oprava spŕch, zriadenie nových sociálnych zariadení a ubytovacích kapacít s WC, so sprchou či skladmi bielizne. Budova v areáli velodrómu má tak sedem ubytovacích izieb s 25 lôžkami. "Obnova objektu naďalej pokračuje. V rámci ďalších etáp rekonštrukcie je naplánované aj zateplenie obvodového plášťa a strechy budovy a odstránenie porúch a príčin zatekania v prechodovej chodbe vedúcej do hl'adiska velodrómu," dodáva L. Novotná.

Stavebné práce v prvej etape rekonštrukcie uskutočnila firma Maník, s.r.o., Ľubotice, celkové náklady boli vyše 179-tisíc eur (vrátane DPH).

Foto: Korzár Prešov, Sme

Podobné články