Penta predala Rakúšanom Business Centrum Tesla 2 v Košiciach

16.04.2019, Gabriel Tóth | Správy z firiem

Penta Real Estate predala kancelárie Business Centrum Tesla 2 v Košiciach rakúskej spoločnosti European City Estates. V komplexe je 14,6-tisíca m² prenajímateľných priestorov, medzi najväčších nájomcov patria firmy T-Systems Slovakia, Deloitte, Diebold-Nixdorf či Colonnade.

Na strane Penty Real Estate poskytovala poradenstvo pri transakcii realitno-poradenská spoločnosť JLL, po dohode predávajúceho a kupujúceho nebola jej suma zverejnená. Firma European City Estates sa zároveň zaviazala kúpiť aj ďalšiu pripravovanú fázu projektu Business Centrum Tesla (BCT) 3, ktorá bude mať 15,5-tis. m² prenajímateľnej plochy. BCT 3 už má stavebné povolenie, predbežný začiatok výstavby je plánovaný na jar 2020.

Penta-BCT-Kosice-1-X.jpg

Prvá fáza kancelárskeho projektu BCT 1 má 17 650 m² a je plne obsadená nájomcami. Spolu s plánovanou výstavbou tretej fázy tak BCT tvorí komplexný kancelársky a technologický park s rozlohou takmer 48-tis. m² prenajímateľných priestorov.

"BCT 2 patrí k naším najúspešnejším kancelárskym projektom. Od jeho otvorenia sme zaznamenali veľký záujem o jeho moderné priestory a od začiatku bol takmer plne obsadený," hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ v Pente Real Estate Slovensko.

Penta-BCT-Kosice-3-X.jpg   Penta-BCT-Kosice-4-X.jpg

"V hlavných mestách strednej Európy momentálne prebieha medzi investormi silný konkurenčný boj pri ponukách na kúpu nehnuteľností. To núti investorov hľadať zaujímavé investičné príležitosti aj mimo zvyčajných vôd. S výnimkou poľských regionálnych miest, kam dnes už bežne smeruje zahraničný a dokonca inštitucionálny kapitál, je vstup investorov do iných regiónov strednej Európy v oblasti kancelárskeho sektora ojedinelý. Preto tí, ktorí vedia správne vyhodnotiť investičný potenciál a nie sú zaťažení predsudkami, môžu ťažiť z menšej konkurencie a vyššej výnosnosti svojej investície," dopĺňa Rudolf Nemec z oddelenia investičného poradenstva JLL.

Penta-BCT-Kosice-5-X.jpg

"Naše rozhodnutie investovať v Košiciach bolo vyvolané kvalitou kancelárskej budovy BCT 2 a taktiež pozitívnym vnímaním regiónu Košíc a lokálneho kancelárskeho trhu," hovorí Dejan Mansfeld-Rupnik, člen predstavenstva v European City Estates Group.

Foto: Penta Real Estate

Podobné články