Systémy Schüco s tromi cenami zo súťaže iF Design Award 2019

27.05.2019, Juraj Turzo | Správy z firiem

V súťaži iF Design Award 2019 sa v kategórii Produkt presadila aj nemecká spoločnosť Schüco. Porota sa tri dni radila v Hamburgu, výsledky boli vyhlásené v stredisku BMW Welt v Mníchove.

Schueco-if-design-5-X.jpgÚzke pohľadové šírky profilov a integrované funkcie systémov spoločnosti Schüco pozitívne zapôsobili na medzinárodnú odbornú 67-člennú porotu prestížnej súťaže iF Design Award 2019. Ocenila hneď tri riešenia od nemeckej skupiny: posuvné systémy Schüco ASE 60/80 s mechatronickým kovaním TipTronic, panoramatický posuvný systém Schüco ASE 67 PD a panoramatický dizajn okenných systémov Schüco AWS 75 PD.SI s pozoruhodnými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Porota sa tri dni radila v Hamburgu, výsledky vyhlásila v stredisku automobilky BMW v Mníchove.


Posuvné systémy Schüco ASE 60/80

Hliníkové posuvné systémy Schüco ASE (Aluminium Sliding Element, stavebná hĺbka 60 a 80 mm) s kovaním TipTronic na automatické ovládanie nastavujú nové štandardy pre mechatronické posuvné systémy. Systém ponúka širokú škálu možností otvárania a komfortného ovládania v závislosti od požiadaviek na estetiku a dizajn.

Schueco-if-design-1-X.jpg

 iF Design Award 2019 v kategórii Produkt: posuvné systémy Schüco ASE 60/80 s kovaním TipTronic


 

Krídla môžu byť posuvné alebo zdvižno-posuvné. Systém Schüco ASE 80 pre terasy či zimné záhrady s vodiacim rámom s jednou, dvoma alebo tromi koľajnicami umožňuje realizáciu presklených plôch s výškou do 3,5 metra a do hmotnosti krídla až 350 kg. Úzke pohľadové šírky profilov s puristickým dizajnom poskytujú maximálnu transparentnosť. O veľmi jednoduchý a bezpečný pohyb krídel sa starajú technológie Schüco SmartStop a Schüco SmartClose.

 

Technológia Schüco SmartStop mäkko, ale účinne dobrzdí pohyblivé krídlo posuvných dverí so zdvihom a následným manuálnym potiahnutím do vodiaceho rámu zvyšuje bezpečnosť ovládania. Schüco SmartClose pomáha pri dovretí krídla. Možno ho alternatívne použiť pri zdvižno-posuvných systémoch, kde sa vyžaduje väčšia úroveň bezpečnosti.

 

Posuvný systém Schüco ASE 67 PD

Posuvný systém Schüco ASE 67 vo variante Panorama Design dovoľuje plne integrovať okenný profil do stien budovy pre skutočne exkluzívny výhľad. Krídla môžu mať rozmery až 3,2 x 3 metre s hmotnosťou do 400 kg, komfort umocňujú nulové prahy.

Schueco-if-design-2-X.jpg

 iF Design Award 2019 v kategórii Produkt: panoramatický posuvný systém Schüco ASE 67 PD s nulovým prahom


 

Okenný systém Schüco AWS 75 PD.SI

Panoramatický systém tepelnoizolačných hliníkových okien Schüco AWS 75 PD.SI (základná stavebná hĺbka 75 mm, Panorama Design, Super Insulated) vytvára impozantné okenné plochy, štíhle profilové šírky umožňujú maximálny výhľady a svetelnosť.

Na luxusnom vzhľade sa podieľajú plošne zalícované profily v spojení s elegantnou škárou (shadow gap), uchytenie kľučky bez rozety a dizajnové kľučky. Okenný systém AWS 75 PD.SI môže byť integrovaný aj do stĺpikovo-priečnikových fasád ako vložené alebo aj pásové okná.

Schueco-if-design-3-X.jpg

 iF Design Award 2019 v kategórii Produkt: panoramatický okenný systém Schüco AWS 75 PD.SI


 

Foto: Schüco International KG

Podobné články