Najlepšie obnovený bytový dom 2015 je v bratislavskej Devínskej Novej Vsi

10.04.2016, Radovan Slobodník | Bytové domy

Jednou zo sprievodných akcií 37. ročníka medzinárodného stavebného veľtrhu Coneco, ktorý sa včera skončil v Bratislave, bolo vyhlásenie výsledkov súťaže Najlepšie obnovený bytový dom roku 2015.

O priazeň odbornej poroty aj hlasujúcej verejnosti sa tentoraz uchádzalo 15 obytných budov z celého Slovenska. Prvé miesto v súťaži získal bytový dom na Ulici Pavla Horova 17-19 v bratislavskej Devínskej Novej Vsi, celkovú úsporu energií po svojej revitalizácii predpokladá až vo výške 74,8 percenta. Druhý bol bytový dom na Novomeského 2-4-6 v Žiari nad Hronom (očakávaná úspora energií 56,96 perc.), na treťom mieste skončil bytový dom na Dostojevského rade 13 v Bratislave (46 perc.).

Už osem rokov je organizátorom tejto súťaže Prvá stavebná sporiteľňa (PSS) spolu so Združením pre podporu obnovy bytových domov a s vydavateľstvom V.O.Č. Slovakia. Do súťaže sa v každom ročníku môžu prihlásiť spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov, stavebné bytové družstvá a správcovia bytových domov, ktorí sú klientmi PSS a v príslušnom roku dokončili realizáciu aspoň jednej zo súčastí celkovej rekonštrukcie bytového domu.

Bytový-dom-Horova-17-19-2-X.jpg

"Obnova je dôležitou súčasťou našej činnosti. Financovaniu revitalizácie bytových domov sa ako banka venujeme už 16 rokov a za ten čas išlo na tento účel takmer 400 miliónov eur. Ideme ešte ďalej, a tak sme vyhlásili grantový projekt na revitalizáciu vnútroblokov. Obnova bytovky je totiž jedna vec, no prostredie pre život tvorí aj okolie domu," hovorí Imrich Béreš, predseda predstavenstva PSS. Bytovým domom, ktoré sa v súťaži umiestnili na prvých troch miestach, PSS aj tento rok odovzdala finančné ceny 1 700, 700 a 350 eur.

Foto: Prvá stavebná sporiteľňa

Podobné články