Tropické drevo v Hornbachu má označenie FSC. Čo to znamená?

14.06.2013, Markéta Englová | Správy z firiem

Hornbach už roky dbá na šetrné hospodárenie s prírodnými zdrojmi. Práve preto jeho zákazníci vo všetkých hobbymarketoch nájdu tropické drevo len s certifikátom FSC (Forest Stewardship Council).

Toto označenie je garanciou, že drevo nebolo spracované z nelegálneho vytínania tropických pralesov. "Zákazníkom ponúkame iba tovar najvyššej kvality za najnižšiu cenu. Zabúdať však nesmieme ani na životné prostredie a udržateľné správanie. Tropické drevo preto predávame len s certifikátom FSC. Ak takéto výrobky nemáme na sklade, radšej nedáme do predaja žiadne tropické drevo, než aby sme touto cestou podporovali plienenie tropických pralesov," hovorí Helena Ševčíková zo spoločnosti Hornbach.

Nemecká rodinná spoločnosť Hornbach je od roku 2007 zatiaľ jediným obchodným reťazcom s certifikáciou FSC pre organizácie. Vo svojom sortimente má niekoľkotisíc produktov s týmto certifikátom, v ponuke nechýba ani netradičné drevo massaranduba, vhodné napríklad na stavbu terasy.

"Čím ďalej, tým častejšie sa nás zákazníci pýtajú nielen na kvalitu a cenu surovín, ale aj na ich pôvod a ekologickú neškodnosť. V máji sme preto spolu s organizáciou FSC Česká republika usporiadali vo všetkých našich predajniach v ČR propagačnú akciu, ktorej účelom bolo zákazníkov informovať tak o ekologickom spracovaní dreva, ako aj o certifikácii FSC. Tá je napríklad v USA už štandardom," dodáva H. Ševčíková.

Podobné články