Výrobca strešnej krytiny Mediterran sa mení na Terran

04.06.2015, Monika Vilkovská | Správy z firiem

Výrobca strešnej krytiny a kompletného príslušenstva Mediterran mení stratégiu. Firma sa chce viac zamerať na trhy strednej Európy a zavŕšila svoj rebranding zmenou názvu značky na Terran.

Značka Terran sa po maďarskom, chorvátskom a rumunskom trhu predstavuje aj na Slovensku. Nová stratégia firmy súvisí s rozširovaním sortimentu nových modelov strešných krytín a so zmenou cieľového trhu. Pôvodná značka Mediterran odkazovala na typický svet farieb a tvarov krajín v oblasti Stredozemného mora. "V posledných rokoch sme uviedli na trh nové typy strešnej krytiny, ktoré sa vyznačujú moderným a elegantným vzhľadom. Zmenil sa cieľový trh a väčšina našich zákazníkov dnes pochádza zo strednej Európy," vysvetľuje Tomáš Bábics, konateľ spoločnosti Mediterran Slovakia s.r.o.

Terran-1-X.jpg

Nová značka Terran vyjadruje rozšírenie sortimentu modelov betónovej škridly, ktorý sa pohybuje na širokej škále od rustikálneho až po moderný štýl. Názov Terran vychádza z latinského terra, čo znamená zem. Nové označenie má evokovať produkty, ktoré svojou kvalitou aj dizajnom obstoja kdekoľvek na svete.

"Meníme značku, ale vo výrobkoch zostáva zachovaný obsah, kvalita, používanie inovatívnych technológií a hodnoty, na ktorých materská firma stavia už od svojho založenia v roku 1920," dopĺňa T. Bábics. Zmena značky na Terran zároveň nemá vplyv na vlastnícke vzťahy ani na štruktúru spoločnosti.

Betónová strešná krytina je obľúbenou alternatívou, ktorú na strechu svojho domu volí čoraz viac stavebníkov. K hlavným výhodám tohto typu krytiny patria jej výnimočné vlastnosti, predovšetkým vysoká pevnosť, mimoriadna trvácnosť a s ňou spojená dlhá životnosť. K nesporným plusom patria elegantný vzhľad a dlhoročné záruky. "Patríme k lídrom v oblasti inovácií výroby betónovej strešnej krytiny. Zmenou stratégie a značky si chceme upevniť pozíciu na trhu a zvýšiť trhový podiel v strednej a vo východnej Európe," dodáva T. Bábics.

Mediterran Slovakia, s.r.o., je dcérskou spoločnosťou maďarskej Mediterrán Magyarország kft, jediného veľkého domáceho výrobcu strešných krytín v Maďarsku, ktorý je na trhu už 90 rokov. Centrála podniku je v meste Bóly. Firma zamestnáva v štyroch závodoch (dva v meste Bóly, Vlčany, Kunszentmiklós) a piatich predajných centrách 175 pracovníkov, škridly vyváža do ôsmich krajín. V roku 2013 obrat na úrovni skupiny dosiahol 7 miliárd maďarských forintov (22,48 milióna eur).

Mediterran Slovakia pôsobí na Slovensku od roku 2000. Sídlo má v obci Vlčany, kde je aj výrobný závod. Od januára 2015 sa spoločnosť Mediterran rozhodla na trhu fungovať pod novou značkou Terran.

Terran-2-X.jpg

Foto: Terran

Podobné články