Aviváž používajte pri praní správne, sú materiály, ktoré ju nechcú

11.05.2016, Ľubomíra Lettrichová | Otázky a odpovede

Azda každá domáca gazdinka má skúsenosti s avivážou. Príjemne voňavé a hebké oblečenie je na nezaplatenie. Nezabúdajte však, že aj pri používaní aviváže platia určité pravidlá.

Ako používať aviváž, aby bolo oblečenie dlho svieže a voňavé? Taktiež by ma zaujímalo, ako si správne vybrať avivážny prípravok, keďže mám citlivú pokožku.
Lenka V., Košice

Odpovedá Lenka Hurná zo spoločnosti Unilever

Lenka-Hurna-Unilever-X.jpg Veľmi dôležité je dbať na správne dávkovanie. Aviváž vždy dávkujte len do zásobníka práčky, nie do iného priestoru. Dajte pozor, aby bol ideálny pomer medzi množstvom aviváže a bielizne v práčke. Na 4-5 kilogramov použite 35 mililitrov aviváže, na 6-7 kg potom 55 ml. Ak sa rozhodnete pre ručné prianie, stačí na záverečné pláchanie pridať len 18 ml. Pozor však, na aké oblečenie aviváž používate! Nepoužívajte ju na špeciálne materiály outdoorového športového oblečenia.

Ak máte citlivú pokožku a nie ste si istá, aká bude reakcia na použitý avivážny prípravok, voľte špeciálne aviváže, ktoré sú označené ako Sensitive (napríklad Coccolino Sensitive).

Podobné články