Sklo a okná dokážu účinne ochrániť príbytok a zároveň aj nás

29.06.2014, Miroslava Brindová | Otázky a odpovede

Zabezpečenie príbytku treba riešiť, kým je čas. Mávate pred dovolenkou obavu, či nájdete svoj domov v takom stave, ako ste ho nechali? Vlámaniu môžete predísť aj výmenou okien.

Okná na dome sa chystám vymeniť a chcel by som si dať také, aby cez ne nebolo jednoduché nepovolaným osobám vniknúť dovnútra. Viete mi poradiť nejaké riešenie, ak si nechcem domov chrániť ani mrežami, ani alarmom?
Marián Z., Poprad

Odpovedá Rastislav Svečula, vedúci obchodného útvaru Saint-Gobain Glassolutions Nitrasklo

 Ak naozaj máte v pláne meniť okná, je to pre vás ideálna situácia. Na trhu je dnes viacero typov skiel, ktoré ponúkajú riešenie aj z hľadiska bezpečnosti. Odporučil by som vám použiť vrstevné bezpečnostné sklo Stadip. Je to zasklenie s aktívnou aj pasívnou bezpečnosťou. Pasívne vás chráni tak, že v prípade rozbitia sa na skle neporežete, pretože sa nerozsype, keďže pružná vrstva viaže sklenené úlomky k sebe.

Je to polyvinylbuteralová fólia, ktorá má také vlastnosti ako pevnosť, pružnosť a priľnavosť ku sklu a navyše nemení svoje sfarbenie. Zasklenie sa vyrába tak, že medzi jednotlivé sklá sa vkladajú tieto fólie, takto pripravené stlačené vrstvy skla sa potom vkladajú do tlakovej komory, kde sa vplyvom tepla a tlaku spájajú do jedného celku. Ten je vysoko priehľadný a nie je nijako vizuálne deformovaný.

Sklo zároveň poskytuje aktívnu bezpečnosť, čo znamená, že počet fólií a sklených tabúľ určuje úroveň ochrany osôb aj majetku. Do domu sa vám zlodej len tak ľahko nedostane, zabezpečíte si príbytok alebo kanceláriu pred vlámaním či vandalizmom a dokonca aj proti priestrelu a výbuchu. Navyše, je to efektívna náhrada za nie príliš estetické ochranné systémy, napríklad za mreže a ochranné fólie dodatočne lepené na sklo.

Sklo Stadip môže byť vyrobené z číreho, farebného, tvrdeného alebo nízkoemisívneho skla, ktoré zabezpečuje aj tepelnú izoláciu. Ďalším plusom sú zlepšené akustické vlastnosti, takže sa k vám z exteriéru dostane iba minimálne percento hluku.

Podobné články