Tepelné straty sú pri potrubnom puzdre z kamennej vlny minimálne

02.07.2014, Michal Ondruš | Otázky a odpovede

Vykurovací systém v dome môže byť úsporný, no pri prenose tepla dochádza k únikom vždy. Straty tepla spôsobuje výmena energie rozvodov s okolitým prostredím, ktoré je výrazne chladnejšie.

Hľadám spôsoby, ako ušetriť na vykurovaní. Dom mám zateplený, je tu podlahové kúrenie a aj rekuperačné vetranie. Nie je vhodne umiestnený, aby som mohol využiť solárne panely, uvažujem však nad tepelným čerpadlom. Sú ešte nejaké spôsoby, ako ušetriť?
Alfonz G., Banská Štiavnica

Odpovedá ABC-bývanie.sk

 Kotol a vykurovací systém môžu byť akokoľvek úsporné, pri prenose tepla dochádza k únikom vždy. Sú to nežiaduce straty tepla spôsobené výmenou energie rozvodov s okolitým prostredím, ktoré je výrazne chladnejšie. Zamedziť týmto stratám však môžete potrubným puzdrom. Na trh teraz prišla novinka s označením Rockwool 800.

Potrubné puzdro by malo byť z kamennej vlny, ktorá má obal z hliníkovej fólie vystuženej sklenenou mriežkou. Fólia popri estetickom vzhľade zlepšuje mechanické vlastnosti puzdra a zmenšuje tepelné straty.

Puzdrá majú rôzne hrúbky izolačných vrstiev, čím dokážu vyhovieť aj tým najvyšším nárokom na izolovanie. Na dokonalé priliehanie a tesnenie má puzdro tvar pozdĺžneho valca. Vyrába sa s rozličnými priemermi tak, aby pasovalo na všetky veľkosti potrubí. Puzdro je možné pohodlne a jednoducho uzavrieť vďaka presahu hliníkovej fólie so samolepiacou páskou, ktorou je na pozdĺžnom spoji vybavené.

Vďaka nízkemu obsahu chloridov v puzdre je korózia ocele minimálna. Montáž je pritom jednoduchá a rýchla. Zásluhou dlhodobej stálosti materiálu puzdra z kamennej vlny, napr. Rockwool 800, dokážete znížiť tepelné straty a zlepšiť akustickú izoláciu potrubia.

 

Spoločnosť Rockwool zhotovuje širokú škálu výrobkov z kamennej minerálnej vlny na tepelné, akustické a protipožiarne izolácie v obytných budovách, priemyselných objektoch, nákupných centrách a pri technických inštaláciách. Všetky výrobky z kamennej minerálnej vlny spája spoločná vlastnosť – sú skvelými tepelnými izoláciami s nízkym súčiniteľom tepelnej vodivosti, popritom sú nehorľavé, zvyšujú požiarnu odolnosť konštrukcií a zlepšujú ich akustické parametre.

Foto: Rockwool

Podobné články