Vynovené detské ihrisko majú v obci Dúbravica aj vďaka PSS

03.05.2018, Radovan Slobodník | Mestá, obce, regióny

Obec Dúbravica, pýšiaca sa pestrou históriou a zrúcaninou zámku, vďaka finančnej pomoci od Prvej stavebnej sporiteľne má aj plnohodnotný a bohatý priestor určený pre rodiny s deťmi.

PSS-Dubravica-1-X.jpgDúbravica je jedna z menších, no historicky bohatých obcí Zvolenskej vrchoviny v regióne severné Podpoľanie. Uprostred dediny je obecný pozemok, ktorý Dúbravica dosiaľ využívala na vlastné aktivity. Vďaka projektu v spolupráci s Prvou stavebnou sporiteľňou (PSS) obec na tomto mieste vytvorila priestor pre voľnočasové aktivity. Osadila mnohé prvky určené pre deti a mladých ľudí. Tento priestor slúži obyvateľom obce na bezpečnú pešiu komunikáciu, ako relaxačný a oddychový priestor a v neposlednom rade aj ako detské ihrisko.

Inovovaný park slávnostne odovzdali do používania obyvateľom obce vo štvrtok 3. mája 2018. "Veľkým prínosom, nadovšetko ceneným najmenšími občanmi obce, je inovované detské ihrisko, besiedka a pieskovisko, ktoré vytvárajú pokojný a bezpečný priestor na hru a množstvo zábavy pre mladé rodiny," hovorí starostka obce Dúbravica Janka Slobodníková.

Projekt bol vypracovaný v roku 2016, dokončili ho apríli tohto roku. Ruku k dielu priložili aj dobrovoľníci spomedzi obyvateľov Dúbravice. Celkové náklady na realizáciu projektu dosiahli 6 500 eur, z toho až 46 percent tvoril príspevok z grantového programu PSS. "Za príležitosť v podobe grantového programu PSS sme nesmierne vďační, pretože stavebná sporiteľňa nám umožnila úspešne realizovať náš zámer," dodáva starostka.

"Dúbravica leží na prírodne bohatom území s pridanou historickou hodnotou v podobe očarujúcej zrúcaniny hrádku, ktorý je výraznou dominantou obce. Je našou povinnosťou prispieť k tomu, aby naše obce poskytovali svojim obyvateľom plnohodnotné bývanie.Je to ďalší dôvod, prečo cítiť na svoju obec hrdosť," poznamenáva Imrich Béreš, predseda predstavenstva PSS.

Foto: Dúbravica

Podobné články