Kotol Vaillant ecoTEC exclusive má zlatú medailu Aquathermu Nitra

19.02.2016, Oľga Gluštíková | Odborné akcie, veľtrhy, súťaže

Zlatú medailu za najlepší exponát medzinárodného veľtrhu Aquatherm Nitra 2016 získal kotol Vaillant ecoTEC exclusive. Veľtrh v Nitre sa konal od 9. do 12. februára.

Kotol patrí medzi vykurovacie zariadenia s označením Green iQ, ktoré majú vysokú energetickú účinnosť a zároveň sú veľmi ohľaduplné voči životnému prostrediu. "Závesný kondenzačný kotol ecoTEC exclusive nastavuje najvyššiu latku pre trvalo udržateľné vykurovacie technológie v Európe. Možno ho ovládať cez smartfón a ľahko kombinovať so solárnymi systémami aj s tepelnými čerpadlami," hovorí Juraj Malík, produktový manažér značky Vaillant.

Vaillant-ecoTEC-exclusive-1-X.jpg

 Kotol Vaillant ecoTEC exclusive patrí medzi vykurovacie zariadenia s označením Green iQ, ktoré majú vysokú energetickú účinnosť a sú ohľaduplné voči životnému prostrediu


 

Vykurovacie zariadenia Green iQ

Kotol, ktorý získal zlatú medailu na veľtrhu Aquatherm Nitra 2016, môže znížiť ročnú spotrebu energií na vykurovanie domácnosti až o 10 percent. A to vďaka najnovšej kondenzačnej technológii s nepretržitou optimalizáciou prevádzky. "Osloví najmä najnáročnejších. Má energetický štítok triedy A a spĺňa prísne európske smernice o energetickej účinnosti," spresňuje J. Malík.

Mimoriadnu účinnosť kotla umožňuje nový inteligentný prevádzkový režim Green iQ a kombinácia inteligentných snímačov na ovládanie vysokoúčinného čerpadla a hydrauliky. Kotol ecoTEC exclusive je vhodný do bytov, domov aj väčších budov. K dispozícii je vo výkonových radoch 21 a 27 kW, pričom umožňuje aj vykurovanie 100-percentným bioplynom.

K zníženiu spotreby plynu a elektriny dochádza aj vďaka jeho novovyvinutému automatickému spaľovaciemu systému. Táto novinka má pritom na konte aj ďalšie ocenenie. Za mimoriadnu úroveň inovácie, udržateľnosti a dizajn dostal kotol prestížnu cenu Red Dot Design Award 2015.


Využitie alternatívnych zdrojov tepla

Vaillant na Aquatherme predstavil i novú generáciu tepelných čerpadiel s označením Green iQ na vykurovanie a prípravu teplej vody. "Inovatívne a univerzálne tepelné čerpadlá flexoTherm exclusive a flexoCompact exclusive využívajú flexibilne každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu a vzduch. Životné prostredie totiž môže poskytnúť až 75 perc. potrebnej energie zadarmo," odporúča J. Malík.

Tepelné čerpadlá Green iQ sú ešte účinnejšie a majú veľmi tichú prevádzku vďaka dôkladnému tlmeniu vibrácií a efektívnej zvukovej izolácii. Vhodné sú pre novostavby aj modernizácie, pre rodinné aj bytové domy. Silným argumentom je ich vysoká energetická účinnosť, keďže patria do triedy „A++. Prinášajú pohodlné diaľkové riadenie a diagnostiku celého vykurovacieho systému vďaka inteligentnému internetovému pripojeniu a aplikácii v smartfóne.

Vaillant-Aquatherm-1-X.jpg

 Expozícia vykurovacích zariadení zn. Vaillant na veľtrhu Aquatherm Nitra 2016


 

Foto: Vaillant

Podobné články