Ako sa čo najlepšie chrániť pred slnkom doma aj v záhrade

13.06.2015, Markéta Englová | Správy z firiem

S rýchlym nástupom horúceho počasia rastie aj chuť byť stále vonku. Naše myšlienky sú už takmer letné a plánujeme si nielen relax, ale aj záhradné akcie s priateľmi a rodinou, ktoré k letu patria.

Nielen milovníci opaľovania by mali myslieť na dostatočnú ochranu pred slnečnými lúčmi. Pobyt na slnku je síce pre telo veľkým prínosom, nemal by však byť nadmerný. Ak radi záhradkáčite, pracujete na čerstvom vzduchu alebo jednoducho ste radi v záhrade, mali by ste pamätať aj na škodlivé účinky UV žiarenia.

Hornbach-slnko-1-X.jpg

Hornbach-slnko-2-X.jpg

Na akúkoľvek činnosť v záhrade ponúkajú projektové markety Hornbach veľký výber nábytku a príslušenstva. A to tak na chvíle odpočinku, ako aj na čas strávený s vašimi blízkymi. Žiadna správna záhrada sa totiž nezaobíde bez záhradných kresiel, stoličiek, stola či ležadiel. Útulné a domácke prostredie vo vašej záhrade dokážu vytvoriť napríklad aj veľké trojmiestne hojdačky z masívneho dreva so strieškami.

Hornbach-slnko-4-X.jpg

Hornbach-slnko-6-X.jpg

Najmä v letných mesiacoch, keď má slnko najväčšiu silu, by ste mali myslieť takisto na to, že nadmerné opaľovanie nie je zdravé. Ak počas slnečných dní trávite dlhší čas v záhrade, rozhodne sa vyplatí aj nákup slnečníka.

Ak radi trávite čas vonku a osobitne vo svojej záhrade, môžete usporiadať grilovanie s priateľmi a záhradnú párty tak, ako sa patrí. Pokiaľ chystáte naozaj veľkú udalosť pre mnoho ľudí, napríklad oslavu narodenín, vyplatí sa investovať i do párty stanu s kovovou konštrukciou a plátenou strechou. Nielenže taký stan ochráni všetkých hostí pred prípadným dažďom. Svoje prednosti ukáže aj ako ochrana pred prudkým slnkom.

Hornbach-slnko-8-X.jpg

Hornbach-slnko-9-X.jpg

Hoci možno práve neplánujete usporadúvať záhradné večierky, zaiste oceníte aj pokojné miesto na posedenie a relax. Ideálne sú na to záhradné altánky a pergoly vyrobené z kvalitného dreva v rozličných odtieňoch a vyhotoveniach, s výplňou stien aj bez nej, so zábradlím či s ozdobnými trelážami.

"Altánky a pergoly sú v slovenských záhradách obľúbené. Slúžia nielen ako perfektné miesto na usporiadanie záhradných akcií, ale aj na odpočinok na tienistom mieste. Na dokonalú ochranu pred slnkom sa dajú pri stenách altánka využiť napríklad aj prírodné bambusové rolety," hovorí Daniel Brychta, odborník na záhradu z projektového marketu Hornbach.

Rolety sa dajú ako ochrana pred slnkom využiť aj v interiéri vášho domu či bytu. Na rozdiel od klasických závesov sa rolety ľahko udržiavajú a keď sú vytiahnuté, pôsobia nenápadným dojmom. Rolety sú k dispozícii v rozmanitých druhoch, veľkostiach a farbách tak, aby dokonale zapadli do každého interiéru aj okna. Vďaka nim si predovšetkým v letných mesiacoch môžete vychutnať tieň a chlad vášho domova, rovnako ako ničím nerušený spánok.

Hornbach-slnko-5-X.jpg

Hornbach-slnko-7-X.jpg

Hornbach-slnko-10-X.jpg

Hornbach-slnko-11-X.jpg

Hornbach-slnko-12-X.jpg

Foto: Hornbach

Podobné články