Prvá stavebná sporiteľňa sa stala generálnym partnerom NARKS

03.02.2016, Radovan Slobodník | Správy z firiem

Prvá stavebná sporiteľňa bude úzko spolupracovať s Národnou asociáciou realitných kancelárií Slovenska (NARKS). Stala sa jej generálnym partnerom. Spolupráca bude užitočná pre obe strany.

PSS-Timura-X.jpgPrimárnym cieľom spolupráce je posilniť odbytové kanály, a to práve v takej dôležitej oblasti ako predaj realít. "Na základe dohodnutej spolupráce budú môcť členovia NARKS sprostredkúvať pre Prvú stavebnú sporiteľňu (PSS) obchody v rámci celého portfólia nášho úverového a sporiaceho produktu. Z obchodného hľadiska preto očakávame rozšírenie biznisu, predovšetkým využitím stavebného sporenia ako doplňujúceho zdroja k hypotéke pri financovaní kúpy nehnuteľnosti," vysvetľuje Kamil Timura, riaditeľ odbytu PSS (na snímke).

Základným predpokladom na uzatvorenie spolupráce bola príbuznosť oblastí pôsobenia PSS a NARKS. Najstaršia stavebná sporiteľňa na slovenskom trhu sa už 23 rokov stará o financovanie bývania pre klientov, kým NARKS je najvýznamnejšou profesnou organizáciou na trhu s nehnuteľnosťami a združuje viac ako 160 realitných kancelárií z celého Slovenska. "Obe inštitúcie zároveň kladú dôraz na vysokú profesionálnu úroveň a etické zásady. NARKS je pre nás seriózny a silný partner, preto bol štart spolupráce o to prirodzenejší," dodáva K. Timura.

"Medzi základné ciele NARKS od jej vzniku patrí profesionalizácia a konsolidácia realitného trhu na Slovensku. Je to dlhodobá činnosť, aká si vyžaduje značné úsilie. Sme preto radi, že naším partnerom, ktorý nám pomôže v tejto shane, sa stala taká významná spoločnosť, akou je práve PSS. Predpokladáme tiež, že prostredníctvom našej členskej základne prispejeme stavebnej sporiteľni k nadväzovaniu kontaktov s novými klientmi," dopĺňa Ján Palenčár, prezident NARKS.

Spolupráca bude zasahovať aj do sféry marketingu. PSS bude figurovať na všetkých podujatiach organizovaných asociáciou realitných kancelárií. Mottom spoločného postupu organizácií pre stavebnú sporiteľňu podľa K. Timuru je "rozšírenie možností pre našich klientov pri riešení otázky ich bývania".

Foto: Prvá stavebná sporiteľňa

Podobné články