Stratili ste kľúče od bytu? Je tu zámka, ktorá vám dá druhú šancu

22.07.2015, Monika Klemšová | Správy z firiem

Stratiť kľúče od bytu je mimoriadne mrzuté. Prvé, čo nám bežne napadne a čo zvykneme urobiť, je utekať si kúpiť novú zámku a vymeniť cylindrickú vložku. Dá sa to však už riešiť aj inak.

FAB-zamka-3-X.jpgJe niekoľko možností, ako môže človek vyriešiť svoju situáciu v prípade, keď stratí kľúče od domu či bytu. Môže rozvŕtať celé dvere a vymeniť cylindrickú vložku, môže si jednoducho len nechať urobiť ďalšie nové kľúče a riskovať. No môže si tiež preprogramovať svoju zámku tým, že do nej zasunie iný kľúč a bude mať po starostiach.

Tzv. zámky 2 v 1 predáva spoločnosť Assa Abloy pod známou značkou FAB. Ich princíp je celkom jednoduchý. Keď si kúpite vložku, dostanete do ruky dve súpravy kľúčov. Dvere otvárate tou prvou a len čo vyskytne nejaká nepríjemnosť, jednoducho do zámky zasuniete kľúč z druhej súpravy a zmeníte tak konfiguráciu jej stavidiel. Od tejto chvíle sa dá zámka otvoriť už iba kľúčom z druhej súpravy. So zámkou 2 v 1 tak odpadajú akékoľvek starosti so zháňaním zámočníka, s výmenou vložiek a prerábaním kľúčov.

Vložky 2 v 1 spĺňajú požiadavky poisťovní na najvyššiu, štvrtú bezpečnostnú triedu a sú tak vhodné aj do vchodových dverí domov či bytov. Súčasťou balenia je aj bezpečnostná karta, ktorá zabraňuje neoprávnenému kopírovaniu kľúčov. Vložka stojí od 70,18 eura.

FAB-zamka-1-X.jpg

Foto: Assa Abloy

Podobné články