Saint-Gobain Fórum 2016 pozýva na semináre o akustike budov

19.08.2016, Silvia Majorová | Odborné akcie, veľtrhy, súťaže

Skupina Saint-Gobain pripravuje prvý ročník seminárov pre projektantov, architektov, stavebné firmy a ostatných profesionálov v stavebníctve a vo výstavbe. Témou je akustika budov.

Odborné podujatia sa uskutočnia pod hlavičkou Saint-Gobain Fórum 2016 a zamerajú sa na akustiku. Táto problematika je dnes čoraz aktuálnejšia a Saint-Gobain, globálny líder na trhoch udržateľného bývania, so svojimi výrobkami už teraz ponúka nespočetné množstvo komplexných riešení v tejto oblasti.

Téma vychádza zo stavebnej a z projektovej praxe a je podložená dlhoročnými skúsenosťami z výskumu, vývoja, projektovania, prípravy a realizácie stavieb. Účastníkom fórum ponúkne široký pohľad na problémy akustiky a ich praktického riešenia. Semináre sa zblízka pozrú na akustiku z pohľadu projektanta, ale tiež na akustiku konkrétnych konštrukcií a typov použitých stavebných materiálov. Problematiku a možnosti jej praktického riešenia prednesú zástupcovia spoločností Rigips, Isover, Weber, Ecophon a Glassolutions Nitrasklo.

Ticho-prosim-X.jpg

So Saint-Gobain fórom zameranom na akustiku odborne spolupracujú prof. Ing. Peter Tomašovič, PhD., a Ing. Dušan Dlhý, PhD., zo Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Obaja sú aj členmi Slovenskej akustickej spoločnosti, založenej v roku 2012 viacerými odborníkmi zaoberajúcimi sa problematikou merania, znižovania a hodnotenia zvuku a vibrácií.

Termíny a miesta konania:

  • 27. septembra 2016, Košice, Hotel Double Tree by Hilton, Hlavná 1
  • 30. septembra 2016, Bratislava, Hotel Tatra, 1. mája 5

Semináre Saint-Gobain fórum o akustike sú zaradené do systému Sústavného vzdelávania architektov.

Podobné články