Incon oslavuje 30 rokov: kvalitné okná znižujú náklady na bývanie

08.08.2022, Silvia Bíňovská | Správy z firiem

Spoločnosť Incon oslavuje 30 rokov pôsobenia na trhu. Firma s tradíciou, so skúsenosťami a s kvalitnými referenciami ponúka kompletný sortiment plastových, hliníkových, drevených a drevo-hliníkových okien.

Incon od roku 1992 vyrobil a namontoval už vyše milióna okien. Po spojení s Window Holding patrí k česko-slovenským lídrom na trhu s oknami s ročnými tržbami takmer 100 miliónov eur.

Okna-Incon-1-X.jpg

"Nepredávame len okno ako výrobok, ale vlastnými kapacitami zabezpečujeme aj všetky nevyhnutné procesy, ako je návrh správneho konštrukčného riešenia okien a dverí, cenovú ponuku, výrobu, montáž a potrebný servis. Sme jediný výrobca okien s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorý všetky tieto činnosti zabezpečuje s využitím vlastných pracovníkov," hovorí Marek Kráľ, konateľ spoločnosti Incon.


Široká ponuka služieb

Za vývojom firmy stojí ochota zlepšovať sa, pričom novinkám zo sveta sa Incon dokáže prispôsobiť. Nároky na tepelnoizolačné vlastnosti okien sú dnes o 100 percent vyššie ako zhruba pred 15 rokmi, preto správny návrh okna, výber vhodných profilov a skla si vyžaduje značné odborné znalosti.

"Zákazník potrebuje okno, ktoré je nielen správne technicky navrhnuté, ale aj kvalitne zhotovené a dobre namontované. Snažíme sa poskytovať čo najvyššiu kvalitu. Ak si zákazníci za okná raz zaplatia, určite ich dostanú. Zároveň sa nemusia obávať, že by im v priebehu životnosti nemal kto dodať náhradný dielec na okná alebo by im o 15-20 rokov nemal kto poskytnúť potrebný servis," pokračuje M. Kráľ.

Okna-Incon-3-X.jpg

 Plastové okno Incon Design


 

Okná na mieru

Incon vyrába rozmanité typy okien, ktoré vlastnosťami výrazne prevyšujú aj terajšie požiadavky noriem. Zhotovujú sa individuálne na mieru z materiálov od renomovaných dodávateľov. Z ponuky možno vyzdvihnúť napr. plastové okno Incon Komfort EVO, ktoré obsahuje až o 25 perc. viac materiálu ako bežné profily, vďaka čomu má posilnenú odolnosť a nie je možné ho jednoducho vypáčiť. Uzavretá rámová výstuha zvyšuje pevnosť rámov a podporuje stabilitu okien, hlbšie uloženie skla zas obmedzuje rosenie.

Súčasným nárokom na energeticky úsporné budovy vyhovujú aj plastové okná Incon Design so štíhlym minimalistickým vzhľadom a v širokej škále farieb. Majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti vhodné aj pre pasívne domy a umožňujú zasklenie do hrúbky 70 mm. Najnovšie riešenia si zákazníci môžu naživo pozrieť v najväčšom showroome okien a dverí na Slovensku, ktorý je v bratislavskom OC Korzo, ale aj v ostatných 43 pobočkách na území SR.

Okna-Incon-4-X.jpg

 Plastové okno Incon Komfort EVO


 

Veľký dôraz na životné prostredie

Spoločnosť Incon sa netají svojou náklonnosťou k životnému prostrediu, na ktoré kladie veľký dôraz. Odzrkadľuje sa to vo výrobných technológiách, v oblasti využívania obnoviteľných zdrojov energií (OZE) či v nakladaní s odpadmi. Technológie, ktoré firma používa pri výrobe okien, patria medzi najmodernejšie na svete. Mnohé z produktov podniku sú zo 100-percentne recyklovateľných materiálov.

"Snažíme sa ísť príkladom aj vo využívaní OZE. Trebárs fotovoltické panely na strechách našich výrobných hál vyprodukujú dvojnásobne viac elektrickej energie, ako je spotreba elektriny potrebná na výrobu samotných okien. Pri transporte okien či materiálu zasa používame vratné palety a takmer všetok odpad z výroby okien sa využíva ako druhotná surovina na ďalšie spracovanie," dodáva M. Kráľ.

Okna-Incon-2-X.jpg

Foto: Incon

Podobné články