Šesť systémov firmy Schüco získalo Red Dot Design Award 2019

20.07.2019, Juraj Turzo | Správy z firiem

Panoramatický dizajn fasády Schüco FWS 35 PD s úzkou pohľadovou šírkou hliníkových profilov 35 mm a tepelnoizolačnými parametrami na úrovni pasívneho domu ocenili titulom Red Dot Design Award 2019. V konkurencii vyše 5 500 produktov uspeli aj dva posuvné systémy Schüco, okenný systém, tieniaci systém a smart riešenie pre vstupné dvere.

Red-Dot-Schueco-2-X.jpg

 Víťaz Red Dot Design Award 2019: okenný systém Schüco AWS 75 PD.SI


 

Panoramatické výhľady a elegantný dizajn

Red-Dot-Schueco-1-X.jpgŽijeme v ére veľkorysých sklenených plôch modernej "transparentnej" architektúry, čo vytvára presklené fasády maximálne prepúšťajúce svetlo, ktoré prepájajú interiér s exteriérom. Popritom ale nechceme robiť kompromisy v otázke energetickej náročnosti. Schüco preto vyvinulo subtílny fasádny systém Schüco FWS 35 PD pre presklené opláštenie. Má unikátnu pohľadovú šírku profilu iba 35 mm, ale zároveň tepelnoizolačné parametre na úrovni pasívnych domov.

Fasádny systém Schüco FWS 35 PD vytvára reprezentatívne konštrukcie s doslova širokouhlým vizuálnym vnemom a je vhodný pre výklady luxusných obchodov, opláštenie viacpodlažných administratívnych budov aj pre sklenené steny reprezentatívnych rezidencií. Panoramatický dizajn s minimálnou pohľadovou šírkou profilu garantuje nerušený výhľad i vonkajší pohľad na fasádu.

Red-Dot-Schueco-3-X.jpg

 Víťaz Red Dot Design Award 2019: zdvižno-posuvný systém Schüco ASE 67 PD


 

Aj to boli dôvody prečo systém Schüco FWS 35 PD, rovnako ako okenné systémy Schüco AWS 75 PD.SI (Panorama Design, Super Insulated) a zdvižno-posuvné systémy Schüco ASE 67 PD a Schüco ASE 60/80 s mechatronickým kovaním Schüco TipTronic boli ocenené prestížnym titulom 2019 Red Dot Design Award v kategórii produktový dizajn.

Riešenia Schüco ASE 80.HI s izolačným trojsklom a Schüco FWS 35 PD možno vidieť a vyskúšať si "naživo" v showroome Schüco v Bratislave.

Red-Dot-Schueco-5-X.jpg

 Víťaz Red Dot Design Award 2019: fasádny systém Schüco FWS 35 PD


 

Modulárny systém Schüco FWS 35 PD je kompatibilný s trojitým zasklením s hrúbkou až 52 mm, fasádnymi konštrukciami iných pohľadových šírok (50, 60 a 80 mm) aj s klasickými okennými a dvernými systémami Schüco AWS a ADS aj s mechatronickým kovaním Schüco TipTronic, ktoré umožňuje napríklad automatické nočné chladenie a senzormi riadené vetranie.

Fasádny systém Schüco FWS 35 PD sa zhotovuje v dvoch úrovniach tepelnej izolácie s izolátormi HI a SI s certifikátom pasívneho domu. Testovaný je proti vniknutiu v bezpečnostnej triede RC 2. Okrem excelentného vzhľadu je pridanou hodnotou fasády tiež efektívna výroba a jednoduchá inštalácia. Nové prefabrikované modulárne komponenty výrazne urýchlili výrobný proces i spracovanie. Optimalizovaný systém napojenia do stavebnej konštrukcie a patentovaný úchytný systém so zaklapávacími profilmi redukujú spoje a umožňujú racionálnu, bezpečnú a rozmerovo tolerantnú montáž.

Red-Dot-Schueco-4-X.jpg

 Víťaz Red Dot Design Award 2019: posuvný systém Schüco ASE 60/80 s mechatronickým kovaním TipTronic


 

Automatizovaný systém ovládania dverí

Schüco DCS SmartTouch (Door Control System) kombinuje dverovú komunikáciu a kontrolu vstupu v jedinom module, ktorý sa vyznačuje intuitívnym ovládaním a vysoko elegantným dizajnom. Dotykovo ovládaný panel z čierneho skla DCS SmartTouch môže byť zapustený do všetkých vstupných dverí Schüco.

Automatizovaný systém ovládania dverí Schüco DCS ponúka rozmanité možnosti zabezpečenia domu, od efektívnej kontroly oprávnení vstupu pomocou odtlačkov prstov alebo zadávania, až po rozsiahly dverný komunikačný systém s videokamerou, domovým telefónom a so zvončekom (táto verzia je vstupnými dverami do spomínaného showroomu Schüco).

Red-Dot-Schueco-6-X.jpg

 Víťaz Red Dot Design Award 2019: posuvný systém Schüco ASE 60/80 s mechatronickým kovaním TipTronic


 

Do ovládacieho panela sa podľa želaní požívateľa objektu inštaluje numerická klávesnica, čítačka odtlačkov prstov, domové číslo, zvonček či menný zoznam na zvončeky alebo systém na dorozumievanie s videokamerou a otváračom dverí. "Synergia novej technológie a vysokej spoľahlivosti premieňajú používateľsky pohodlné zariadenie Schüco DCS SmartTouch na vysokoefektívny systém automatizácie budov," píše sa v hodnotení odbornej komisie súťaže Red Dot Design Award.


Slnečné tienenie odolá aj víchrici

Vonkajšia slnečné tienenie Schüco CSB (Concealed Shaped Blind) je plne integrované do fasádneho systému Schüco FWS 50/60 a výrazne redukuje teplo v budove aj počas horúcich slnečných dní. Odolné lamely z extrudovaného hliníka odolajú aj vetru s rýchlosťou 9 až 10 na Beaufortovej stupnici (do rýchlosti 25 m/s), a to vďaka vodiacim koľajniciam uloženým v krytých konzolách.

Red-Dot-Schueco-7-X.jpg

 Víťaz Red Dot Design Award 2019: slnečné tienenie Schüco CSB


 

Vysoká transparentnosť až 23 percent je dosiahnutá kombináciou tvaru hliníkových lamiel a vyrazenými medzerami. Kompletné zatienenie slnečného žiarenia je zabezpečené, keď je uhol dopadajúcich lúčov vyšší ako 21°. Žalúzie sú vyrábané v eloxovaných farbách C0 a C31 až C35, takže môžu byť perfektne zladené s farbou a dizajnom fasády alebo vytvárať zaujímavé farebné efekty.

Foto: Schüco International KG

Podobné články