Schüco SensTrack: inteligentný senzor na sledovanie uzatvárania okien

15.03.2022, Juraj Turzo | Materiály, technológie, konštrukcie

Schüco SensTrack wireless je inteligentný senzor, ktorý monitoruje stav uzamknutia okenných systémov Schüco. Patentovaný inteligentný systém sledovania zatvárania upozorní používateľa, či je okno bezpečne zamknuté, a to bez potreby externého prívodu energie.

Pohyb kovania dodáva bezbatériovému bezdrôtovému senzoru kinetickú energiu, vďaka čomu je energeticky sebestačný, udržateľný a prakticky bezúdržbový. Bezdrôtový systém Schüco SensTrack, umiestnený v kovaní okna, neustále monitoruje stav uzamknutia okna. Komunikuje bezdrôtovo s riadiacou jednotkou inteligentného domu kompatibilnou s EnOcean. Energiu potrebnú na fungovanie senzora generuje pohyb kovania pri bežnom zatváraní a otváraní okna pomocou kľučky. Monitorovanie zatvárania je integrované v drážke kovania, takže je senzor je takmer úplne skrytý a neovplyvňuje vzhľad okna.

Schuco-SensTrack-1-X.jpg

 Bezdrôtový senzor Schüco SensTrack monitoruje a poskytuje informácie o stave uzamknutia okna pre bezpečnosť a pohodlie používateľov


 

Pridanou hodnotou inteligentného bezdrôtového senzoru je to, že môže byť prepojený s inými zariadeniami na báze EnOcean. Napríklad po pripojení k termostatu kompatibilnému s EnOcean môže Schüco SensTrack Wireless urobiť životný priestor ešte pohodlnejší a energeticky efektívnejší tým, že zabráni zbytočnému vykurovaniu počas vetrania miestnosti. Ak sú obyvatelia na cestách, inteligentný senzor tiež zvyšuje bezpečnosť tým, že im umožňuje pomocou aplikácie smart home na diaľku kontrolovať, či sú okná zamknuté.

Schuco-SensTrack-2-X.jpg

 Energeticky sebestačný bezdrôtový monitorovací systém zatvorenia okien možno jednoducho dodatočne namontovať do drážky kovania existujúcich okenných riešení Schüco


 

Bezdrôtový systém Schüco SensTrack možno umiestniť priamo do hliníkových okenných systémov Schüco AWS alebo ich dodatočne inštalovať pomocou kovania AvanTec a AvanTec SimplySmart. Viac informácií nájdete TU.

Schuco-SensTrack-3-X.jpg

 Inteligentný senzor zvyšuje bezpečnosť tým, že umožňuje pomocou aplikácie smart home na diaľku kontrolovať, či sú okná zamknuté. Bezdrôtový, bezbatériový senzor môže byť priamo pripojený k ďalším systémom, ktoré sú kompatibilné s EnOcean pomocou dodatočnej externej prístupovej brány.


 

Foto: Schüco International KG

Podobné články