Hliníkové profily s parametrami plastových a drevených okien

07.11.2011, Schüco | Materiály, technológie, konštrukcie

Jedným z kritických miest, kadiaľ uniká energia z budov, sú okná. Štandard pre hliníkové okná vhodné na pasívne domy ponúkajú nové profily Schüco AWS 90.SI+.

Spájajú výhody hliníka a požiadavky na nízku energetickú náročnosť. Profily charakterizuje priaznivá tepelno-izolačná schopnosť pri stavebnej hĺbke 90 milimetrov (Uf = 1,0 W/m²K - pohľadová šírka 117 mm, Uw = 0,8 W/m²K, pri Ug = 0,6 W/m²K a plastové dištančné rámčeky).

Nový profil prináša optimalizovanú izolačnú zónu s penovými izolačnými mostíkmi a je možné bez problémov ho kombinovať so sériou dverí ADS 90 PL.SI. Oproti predchádzajúcemu systému majú nové okenné profily až o 30 percent lepšie tepelno-izolačné vlastnosti.

Okná Schüco AWS 90.SI+ pritom nespĺňajú iba parametre, akými sa dosiaľ vyznačovali len plastové a drevené konštrukcie. Tieto tepelno-izolačné vlastnosti pri použití stavebnicového systému AWS (Aluminium Window System) sa dosiahli za súčasného splnenia architektonických nárokov z hľadiska dizajnu a možností stvárnenia iba pri 90-milimetrovej stavebnej hĺbke. V kombinácii so skrytým kovaním Schüco AvanTec možno vyhotoviť priehľadné formáty s hmotnosťou do 160 kilogramov.

Medzi ďalšie užitočné vlastnosti hliníkových profilov Schüco patrí systémovo testovaná bezpečnosť, mnohorakosť prvkov a spôsobov otvárania, bohatá farebná škála, vybavenie odolné voči vlámaniu a požiaru, použitie balisticky odolných dielcov, ako aj efektívna tepelná a zvuková izolácia. Zárukou dlhej životnosti a najmä nízkych nárokov na údržbu je samotný materiál, z ktorého sú okná zhotovené, teda hliník.

Inováciou okien AWS vytvára spoločnosť Schüco systém novej generácie. Všetky kovania možno obsluhovať manuálne, mechatronicky alebo ústredne prostredníctvom centrálneho riadenia budovy.

Hľadisko úžitkovosti dokresľuje odolnosť voči vlámaniu až po triedu WK 3 (DIN V ENV 1627), ako aj vybavenie prispôsobené pre starších a zdravotne postihnutých ľudí spĺňajúce kritériá podľa DIN 18024, resp. 18025.

Podobné články